Inter korak do osmine finala, Perišiću poništen pogodak, nova pobjeda Ajaxa

epa09601278 Shakhtar Donetsk's Dodo (L) challenges for the ball with Inter Milan’s Alessandro Bastoni during he UEFA Champions League group D soccer match between FC Inter and Shakhtar Donetsk at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 24 November 2021. EPA/MATTEO BAZZI

Nogometaši Intera korak su do plasmana u osminu finala Lige prvaka nakon što su u susretu 5. kola D skupine na San Siru pobijedili Šahtar sa 2-0.

Ako Šerif u drugom susretu iz ove skupine ne osvoji tri boda protiv Real Madrida, Talijani idu dalje.
Pobjedu “Nerazzurrima” donio je Edin Džeko postigavši oba gola (61, 67), drugog na asistenciju Ivana Perišića.

Inter je dominirao od prve minute, no u prvom poluvremenu nije uspio slomio obranu ukrajinskog sastav.

Prvu priliku imao je Nicolo Barella no nije bio precizan. U 25. minuti hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je zabio pogodak, no pokazalo se kako je asistent Matteo Darmian bio u zaleđu. Perišić je bio opasan i u 30. minuti, no vratar Anatoli Trubin je bio spreman.

Marcelo Brozović je igrao cijeli susret za Inter, dok je Perišić na terenu proveo 86. minuta.

U skupini C Ajax je u Istanbulu pobijedio Bešiktaš s 2-1 ostvarivši petu pobjedu.

Domagoj Vida je igrao cijeli susret za Bešiktaš koji više nema nikakvih izgleda za “europsko proljeće”.