Kiks Borussije Dortmund, druga pobjeda Wolfsburga

27 September 2020, Baden-Wuerttemberg, Freiburg im Breisgau: Wolfsburg's Josip Brekalo (3rd R) celebrates scoring his side's first goal with teammates during the German Bundesliga soccer match between SC Freiburg and VfL Wolfsburg at the Black Forest Stadium. Photo: Tom Weller/dpa - IMPORTANT NOTICE: DFL and DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Borussia Dortmund doživjela je neočekivan poraz u 2. kolu Njemačke lige u gostima kod Freiburga (1-2).

Igrači Freiburga zabili su nakon sjajnog slobodnog udarca Vincenza Grifa u šestoj minuti. U drugom poluvremenu, nakon početnog pritiska Dortmunda u 53. minuti, zabili su nakon kontre, a pogodak je postigao Mađar Roland Sallai. Smanjili su rezultat u 59. minuti nakon autogola Yannika Keitela, no slavni klub iz Dortmunda nije mogao doći do boda niti do potpunog preokreta.

Wolfsburg se popeo na vrh ljestvice pobjedom u Berlinu protiv Herthe (2-1) preokretom u drugom dijelu, koji se poklopio s ulaskom Josipa Brekala u 70. minuti. Hertha je vodila golom Lukebakia (60), a klubu iz Vučjeg grada su trijumf donijeli Baku (74) i Nmeache (88).