Košarkaško prvenstvo Hrvatske: Jolly JBS i Cibona uvjerljivi

U susretu 17. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Jolly JBS je pobijedio Zagreb 96-79, dok je Cibona bila bolja od Škrljeva 98-71.

Jolly JBS je bez većih problema pobijedio Zagreb 96-79 ostvarivši 15 pobjedu, dok je Zagreb upisao osmi poraz.

Domaćin je već nakon prve četvrtine imao 10 koševa viška (31-21), a na poluvremenu je bilo +21 (54-33). U nastavku utakmice Šibenčani su rutinski obranili veliku prednost.

Najbolji igrač utakmice bio je Ivan Novačić koji je upisao 31 koš, 10 skokova i pet asistencija. Michaelyn Duane Scott je zabio 13, a Nikola Došen 11 koševa za domaćine, dok su kod Zagreba najefikasniji bili Luka Božić i Pavle Marčinković sa po 22 koša.

Niti Cibona nije imala previše problema. Tek u trećoj četvrtini koju su gostili dobili 26-14. Međutim, ‘vukovi’ su do poluvremena imali 15 koševa prednosti, a posljednju dionicu su dobili 34-12 za konačnih 98-71.

Cibonu su do 13. pobjede predvodili Domagoj Bošnjak sa 23 koša, Željko Šakić sa 21 košem, te Nik Slavica sa 14 koševa i devet skokova. U redovima Škrljeva najefikasniji su bili Antonio Boban sa 19 koševa i šest skokova, te Brian Williams sa 15 koševa.

Na ljestvici vodi Šibenik sa skorom 13-4, Split je drugi sa 14 pobjeda i dva poraza, a Cibona je treća sa 13 pobjeda i četiri poraza. Slijede Jolly JBS (14-2), Cedevita (12-4), Zadar (9-7)… Na začelju je Kvarner 2010 s dvije pobjede i 14 poraza.