Kovačev Eintracht slavio u derbiju začelja

AppleMark

U 27. kolu Bundeslige u subotu je u derbiju začelja Kovačev Eintracht iz Frankfurta svladao Hannover sa 1-0 golom Anisa Ben-Hatire u 33. minuti.

U prošlom kolu bivši hrvatski izbornik Niko Kovač debitirao je na trenerskoj klupi Eintrachta porazom 0-3 od Borussije Moenchengladbach, ali pobjeda protiv Hannovera trebala bi dignuti samopouzdanje igrača Eintrachta, koji su i dalje u zoni ispadanja na predzadnjem mjestu, dok je Hannover posljednji.

Hoffenheim u gostima svladao HSV sa 3-1, te se je privremeno izvukao iz zone ispadanja, a hrvatski napadač Andrej Kramarić ponovno je bio strijelac za Hoffenheim.

Prije tjedan dana Kramarić je zabio za pobjedu 1-0 protiv Wolfsburga, a sada je protiv HSV-a postigao vodeći gol u 20. minuti iz penala, kojeg je izborio Kevin Volland. Bio je to njegov četvrti pogodak otkako je u siječnju stigao u Hoffenheim, a ima i jednu asistenciju.
Kramarić je igrao do 62. minute, a zamijenio ga je Eduardo Vargas, koji se je pet minuta kasnije upisao u strijelce. Za Hoffenheim je još zabio Kevin Volland (23), dok je za Hamburger strijelac bio Aaron Hunt (30-pen).
Za HSV je Ivo Iličević odigrao cijeli susret, te je namjestio jednu priliku, ali Rudnevs u 39. minuti nije bio precizan. Ivice Olića nije bilo u sastavu Hamburgera.
Vodeći Bayern je u gostima kod Koelna slavio sa 1-0 golom Roberta Lewandowskog u 10. minuti.
U nedjelju se sastaju Stuttgart – Bayer Leverkusen, dok Augsburg dočekuje drugoplasiranu Borussiju Dortmund.