Kramarić strijelac i asistent, Olmo asistirao za vodeći RB Leipzig

U 22. kolu njemačke Bundeslige Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Hoffenheim 3:2 (1:1), a u redovima domaće momčadi istaknuo se Andrej Kramarić s asistencijom i pogotkom.

Wolfsburg je u vodstvo doveo Weghorst u 18. minuti iz kaznenog udarca, a u 45. uzvraća Hoffenheim golom Baumgartnera na dodavanje Kramarića. U drugom dijelu Weghorst u 52. ponovno pogađa iz penala, no Kramarić, također iz kaznenog udarca, ponovno poravnava rezultat. Konačnih 3:2 postavio je trećim pogotkom za hat-trick Weghorst u 71. minuti.

Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za domaću momčad, dok je kod gostiju Josip Brekalo ušao u 69. minuti i sudjelovao u akciji kod trećeg pogotka, piše HRT.

Bivši nogometaš Dinama Dani Olmo asistirao je za drugi pogodak RB Leipziga koji je s 3:0 svladao Werder. Španjolac je izveo korner u 39. minuti, a glavom je poentirao Schick.

Pobjedom je Leipzig skočio na prvo mjesto Bundeslige s 45 bodova, drugi Bayern, koji sutra igra s Kolnom, ima dva boda, ali i utakmicu manje.