Ponedjeljak, 12 svibnja, 2025
16.6 C
Zagreb
Pratite nas:

Lokomotiva dočekuje Slaven Belupo, u Puli “Derby della Učka”

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U domaćem nogometnom prvenstvu danas su na rasporedu još dvije utakmice.

Slavljem Gorice protiv Šibenika u petak je otvoreno 11. kolo 1.HNL-a, a danas se igraju još dva susreta. Od 17 sati Lokomotiva će ugostiti Slaven Belupo, a od 19.05 Istra 1961 je domaćin Rijeci.

U njihovom prvom međusobnom susretu ove sezone Lokomotiva je u dvoboju 2. kola bila uspješnija od Slaven Belupa svladavši u gostima Farmaceute 2:1. Trener Lokosa Silvijo Čabraja nada se još jednoj pobjedi.

– Očekuje nas težak susret, nadam se otvorenoj utakmici. Baš kao i mi, i Slaven Belupo će tražiti pobjedu, ali mi očekujemo da ćemo utakmicu odvesti u našu korist, rekao je Čabraja koji u dvoboju u Kranjčevićevoj neće moći računati na Haasa i Cipetića zbog žutih kartona.

Lokomotiva je trenutačno šesta na ljestvici s 11 bodova, dok je Slaven Belupo pretposljednji sa šest bodova uz utakmicu više.

– I mi i Lokomotiva u zadnjim kolima igramo bolje nego što to rezultati govore. Želimo odigrati dobru utakmicu koja će na kraju biti nagrađena bodovima. Igramo protiv dobre ekipe, moramo biti disciplinirani i odgovorni svih 90 minuta, rekao je trener Farmaceuta Zoran Zekić.

U Puli “Derby della Učka”

Od 19.05 na stadionu Aldo Drosina u Puli sastaju se domaćin Istra 1961 i Rijeka. U prvom dvoboju ovih momčadi, popularno zvanom “Derby della Učka”, Riječani su slavili 2:0 i priželjkuju novu pobjedu kojom bi zadržali vrh ljestvice.

– Očekujemo ozbiljnu utakmicu. Derbi je uvijek poseban i donosi posebne tenzije. Mi želimo nastaviti niz dobrih rezultata, ali i popraviti neke stvari koje nisu bile dobre u prošloj utakmici, rekao je trener Rijeke Goran Tomić.

Puljani na osmom mjestu zaostaju deset bodova za vodećom Rijekom. Njihov trener Gonzalo Garcia svjestan je da neće biti lako protiv vodeće momčadi lige.

– Pred nama je teška utakmica protiv jedne od najboljih momčadi lige. Drugi put se susrećemo s njima ove sezone, u prvoj utakmici imali smo dosta poteškoća, posebno u prvom poluvremenu i zato taj dio moramo popraviti i natjecati se s njima, rekao je Garcia.

U nedjelju se sastaju Dinamo i Hrvatski dragovoljac (17 sati) te u derbiju kola Osijek i Hajduk (19.30). Nakon toga slijedi kratka pauza u prvenstvu zbog nastupa reprezentacije u kvalifikacijama za SP 2022. u kojima će Vatreni 8. listopada igrati u gostima protiv Cipra, dok će 11. listopada u Osijeku ugostiti Slovačku, piše HRT.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/HRT

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci