Nakon europskih frustracija Dinamo slavio u domaćem prvenstvu, u gostima svladao Istru s 4-0

U jedinome nedjeljnom dvoboju 17. kola Prve HNL u Puli su nogometaši zagrebačkog Dinama pobijedili Istru 1961 s 4-0 i povećali svoje vodstvo na ljestvici.

Dinamo je u Puli lako došao do pobjede i time se barem malo iskupio za poraz u Rumunjskoj kojim su izgubili sve šanse za ostanak u Europi. Već u 2. minuti utakmice Marko Pjaca je zatresao mrežu domaćina, a susret je prektički bio odlučen u 51. minuti kada je El-Arabi Hilal Soudani povećao na 2-0. U 70. minuti se u strijelce upisao i Junior Fernandes, kome je to prvi zgoditak nakon poduže stanke zbog ozljede, a konačnih 4-0 postavio je Franko Andrijašević u zadnjim trenucima dvoboja.

Na vrhu ljestvice je Dinamo sa 43 boda, sedam više od druge Rijeke, koja će u ponedjeljak ugostiti Osijek.