Njemačka pobjedom protiv Ukrajine preuzela vodstvo u skupini: Ramos promašio dva jedanaesterca

epa08820831 Spain's Sergio Ramos (front) misses a penalty during the UEFA Nations League soccer match between Switzerland and Spain at St. Jakob-Park stadium in Basel, Switzerland, 14 November 2020. EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE

Nogometna reprezentacija Njemačke preuzela je vodstvo u skupini 4 elitnog razreda Lige nacija nakon što je u susretu 5. kola pobijedila Ukrajinu sa 3-1, dok je Španjolska Švicarskoj odigrala 1-1 uz dva promašena jedanaesterca Sergija Ramosa.

Ukrajina je povela u Leipzigu u 11. minuti golom Romana Jaremčuka, no “Elf” je u nastavku okrenuo rezultat golovima Leroya Sanea (23) i Tima Wernera (33, 64).

Švicarska i Španjolska su u Baselu odigrali 1-1, a susret je obilježio domaći vratar Yann Sommer koji je obranio dva jedanaesterca Sergiju Ramosu.

Mario Gavranović nije nastupio za Švicarsku, dok je Dani Olmo igrao do 73. minute za Španjolsku.

U skupini 1 Lige C Crna Gora je na gostovanju u Azerbajdžanu odigrala 0-0 zadržavši prvo mjesto u skupini.