Novi kiks prvaka: 16-godišnji Fati najmlađi strijelac Barcelone koja je remizirala protiv Osasune, Rakitić na klupi…

Bez ozlijeđenih Lea Messija i Luisa Suareza, te sa Ivanom Rakitićem na klupi, Barceloni ne ide dobro u novoj sezoni. Nakon poraza u prvom kolu kod Athletica u Bilbaou, u subotu je Barca u 3. kolu u gostima kod Osasune odigrala 2-2.

Domaćini su poveli golom Roberta Torresa u 7. minuti, a izjednačenje Barceloni donio je 16-godišnji napadač iz Gvineje Bisao Anssumane Fati, koji je tako postao najmlađi strijelac u povijesti Barcelone kad je u pitanju španjolsko prvenstvo. Smijenio je Bojana Krkića, koji je dosad bio najmlađi strijelac Barce u Primeri.

Brazilac Arthur u 64. minuti donosi prednost Barceloni, ali stoper Gerard Piqué u završnici susreta igra rukom u kaznenom prostoru i Osasuna je dobila prigodu da iz penala izjednači, a to je i učinio Roberto Torres u 81. minuti.

Osasuna – Barcelona 2-2 (Roberto Torres 7, 81-pen/ Anssumane Fati 51, Arthur 64)