Subota, 27 lipnja, 2026
35.5 C
Zagreb
Pratite nas:
PORAZ

Obrvan: Mogu biti zadovoljan borbenošću, no bilo je puno grešaka

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Hrvatske rukometašice doživjele su uvjerljiv poraz od Francuske u Bjelovaru. Bilo je 19:30 u kvalifikacijama za EHF EURO 2026.

Hrvatskim rukometašicama sada slijedi dvoboj s istim protivnicama u Francuskoj, u nedjelju u Metzu.

– Mogu biti zadovoljan borbenošću i nekako kao da su se cure prvo poluvrijeme prestrašile te snage francuske, imena i njihovih fizičkih karakteristika. Nije izgledalo dobro, kao što je rezultat pokazao. Drugo poluvrijeme, smo to uspjeli ublažiti, moglo je biti i manje što se tiče odnosa rezultata iz prvog poluvremena. Napravili smo puno tehničkih grešaka, dosta njih koje su bile pod pritiskom, ne možemo do kraja izdržati fizički kontakt. Jednostavno koliko je razlike u ovom trenutku Francuska bolja, teško je govoriti, ali je bolja, istaknuo je izbornik Ivica Obrvan nakon utakmice.

– Ušli smo u utakmicu dosta loše, prvo poluvrijeme je definitivno bilo za zaborav, u drugom smo popravili taj neki dojam i sad moramo dobro analizirati jer nas za par dana čeka uzvratna utakmica u Metzu, ističe Sara Šenvlad, dodajući da Francuska ne prašta tehničke pogreške kojih su imali jako puno.

– Mislim da trebamo nekako neki balans više naći između nas i u samoj toj igri da bi vjerojatno mogli doći do nekog možda poželjnijeg rezultata, istaknula je vratarica Ivana Kapitanović.

Nakon tri kola Francuska je vodeća u skupini sa šest bodova, a Hrvatska je druga s četiri. Slijede Finska i Kosovo koji su uoči međusobnog dvoboja bez bodova.

Usprkos ovom porazu od Francuske prolazak Hrvatske na EP ne bi trebao biti ugrožen jer će plasman izboriti po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake od šest skupina te još četiri najbolja trećeplasirana sastava.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci