Silvio Marić, legendarni veznjak Dinama i član brončane generacije Vatrenih iz 1998., danas obnaša funkciju ambasadora zagrebačkog kluba. Gostujući u podcastu Zona Dinamo, prisjetio se jednog od najneobičnijih trenutaka svoje karijere – propalog transfera u slavni Juventus.
„Dario Šimić i ja bili smo na pregovorima 1996. godine, gospodin Lippi je želio da potpišemo ugovor. Sve je bilo dogovoreno, a onda je nazvao predsjednik Franjo Tuđman i rekao: ‘Nemojte biti ludi, vratite se, napravit ćemo vrhunski rezultat.’ Poslušali smo ga i vratili se u Dinamo“, otkrio je Marić.
Prisjetio se i emocija koje su ga tada preplavile: „Naravno da smo bili van sebe. Juventus je tada bio svjetski vrh, aktualni prvak Europe. Kad vam dođe Lippi i pruži petogodišnji ugovor, nije vam svejedno.“
Marić je kasnije, u siječnju 1999., ipak ostvario veliki transfer – napustio je Maksimir i potpisao za Newcastle u poslu vrijednom 5,8 milijuna eura. Nakon toga nosio je i dres Porta te grčkog Panathinaikosa.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.