Sjajan vatreni vikend: Hat-trick Perišića, Kramarić i Strinić debitirali, pogodak Mandžukića

Donosimo vam kratki pregled nastupa naših reprezentativaca u ligama, kupovima i prijateljskim utakmicama ovog vikenda.

Danijel Subašić (Monaco) – Prvi čuvar mreže Vatrenih trenutno je na 700 minuta bez primljenog pogotka u dresu Monaca. Svojim sjajnim obranama pomogao je klubu iz Kneževine da dođe do nove pobjede. Savladali su kod kuće Nantes s 1:0.

Ivan Vargić (Rijeka) – Odradio je svih 90 minuta u prijateljskoj utakmici protiv FC Koper. Rijeka je poražena 2:1, mogao je bolje reagirati kod oba pogotka!

Lovre Kalinić (Hajduk) – U prijateljskoj utakmici protiv GOŠK Gabela odradio je svih 90 minuta. Primio je dva pogotka, nemoćan kod oba. Nekoliko sigurnih intervencija.

Ivan Strinić (Napoli) – Debitirao u pobjedi Napolija na gostovanju kod Lazija 1:0. Odradio svih 90 minuta na lijevoj strani obrane.

Hrvoje Milić (Rostov) – nije igrao ovog vikenda

Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) – Ozlijeđen na pripremama Bayer Leverkusena u Americi.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv Moskva) – Još nije započeo s pripremnim utakmicama.

Dejan Lovren (Liverpool) – Nije bio ni na klupi u pobjedi Liverpoola protiv Aston Ville od 2:0.

Šime Vrsaljko (Sassuolo) – Nije nastupio za Sassuolo protiv Genoe (3:3) zbog suspenzije (žuti kartoni).

Gordon Schildenfeld (Panathinaikos) – Odradio svih 90 minuta u pobjedi Panathinaikosa 1:0 protiv Levadiakosa.

Darijo Srna (Šahtjor) – Kapetan je odradio 45 minuta u prijateljskom dvoboju protiv Flamenga (0:0).

Domagoj Vida (Dinamo Kijev) – Na pripremama s klubom u Španjolskoj.

Danijel Pranjić (Panathinaikos) – Odradio svih 90 minuta u pobjedi Panathinaikosa 1:0 protiv Levadiakosa. Asistirao za pogodak Mladenu Petriću.

Milan Badelj (Fiorentina) – Odigrao 82. minute u pobjedi protiv Chieva 2:1 u gostima. Zaradio žuti karton.

Ivan Močinić (Rijeka) – Skromno odradio drugo poluvrijeme protiv Kopera. Poraz od 2:1 u prijateljskoj utakmici.

Mateo Kovačić (Inter) – Odradio posljednjih 30 minuta u remiju protiv Empolija.

Sammir (Getafe) – Sasvim solidno izdanje u porazu protiv Real Madrida (3:0). Izašao u 83. minuti.

Luka Modrić (Real Madrid) – Oporavlja se od ozljede. Van terena još mjesec dana.

Ivan Perišić (Wolfsburg) – Odigrao fantastičnu prijateljsku utakmicu protiv Chippa Uniteda. Postigao hat-trick u drugom poluvremenu.

Ivan Rakitić (Barcelona) – Sjajan u pobjedi Barcelone (4:0) protiv Deportiva. Upisao 90 minuta i dvije asistencije, obje Messiju.

Marcelo Brozović (Dinamo) – Nisu igrali prijateljsku utakmicu.

Mario Pašalić (Elche) – Odigrao solidnih 79. minuta u pobjedi od 1:0 protiv Levantea na svom terenu.

Alen Halilović (Barcelona B) – Nije ušao u igru u pobjedi Barcelone B protiv Huelve (3:1).

Mario Mandžukić (Atletico Madrid) – Postigao pogodak iz jedanaesterca, zaradio žuti karton i izašao iz igre u 84. minuti u pobjedi Atletica od 2:0 protiv Granade. Ovo je “Mandži” osmi pogodak u Primeri, 16. ukupno ove sezone.

Ante Rebić (Leipzig) – Nije bio u kadru protiv niželigaša Berlinera u prijateljskoj utakmici i pobjedi svog kluba od 2:0.

Ivica Olić (Wolfsburg) – Odigrao drugih 45 minuta protiv Chippa Uniteda. U igru ušao umjesto Bendthnera.

Duje Čop (Cagliari) – U igru ušao u 78. minuti umjesto Longoa i sve što je napravio jest faul u napadu. Cagliari je remizirao kod Udinesea 2:2.

Andrej Kramarić (Leicester) – Solidan u debiju za Lisice. U igru je ušao u 65. minuti, borio se i pokušavao preokrenuti rezultat od 0:1, nije uspio.