(FOTO, VIDEO) U sjajnom derbiju na Rujevici Rijeka deklasirala Dinamo i pobjegla četiri boda prvaku!

Nogometaši Rijeke u derbiju su 9. kola Prve HNL na Rujevici deklasirali Dinamo sa 5-2 (2-0) i tako zadržali vodeću poziciju nakon prve četvrtine prvenstva.

Rijeka je povela nakon samo 17 sekundi utakmice kada je Gavranović iskoristio nesporazum u obrani gostiju, da bi do kraja prvog poluvremena Gorgon svojim prvim golom u 33. minuti povisio na 2-0.

Rijeka je po prikazanom u prvom poluvremenu trebala imati i veću prednost, a propušteno je nadoknadila početkom nastavka kada su Vešović u 50. i Gorgon svojim drugim golom u 55. minuti povisili na 4-0. U samoj završnici pala su još tri gola, za Dinamo su zabili Soudani u 81. i Pavičić u 86., a za Rijeku Vešović u 82.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla do učinka od 23 boda, dok je Dinamo treći sa 19.

U prvom susretu u nedjelju Osijek je s tri gola u posljednjoj četvrtini utakmice u svom Gradskom vrtu svladao Split sa 3-0 (0-0). Prvi gol postigao je Perošević (68-11m), a pobjedu je u završnici s dva gola potvrdio Vojnović (82, 88).

Osijek je sada drugi sa 22 boda, dok je Split posljednji s četiri boda, koliko ima i pretposljednja Istra 1961.

REZULTATI 9. KOLA,

Petak:
Lokomotiva – Cibalia 4-0 (Doležal 37, Marić 42, Bočkaj 73, Grezda 76)
Subota:
Istra 1961 – Inter 4-1 (Bertoša 17, Gržan 25, Stepčić 45-11m, Solomon 79 / Georgiev 88-ag)
Hajduk – Slaven Belupo 4-0 (Said 37, 71, Erceg 74, Futacs 88)
Nedjelja:
Osijek – Split 3-0 (Perošević 68-11m, Vojnović 82, 88)
Rijeka – Dinamo 5-2 (Gavranović 1, Gorgon 33, 55, Vešović 50, 82 / Soudani 81, Pavičić 86)