Španjolska na pogon Olma slavila nakon drame produžetaka

epa11460451 Mikel Merino of Spain hidden is celebrated by teammates after scoring the 2-1 goal during the UEFA EURO 2024 quarter-finals soccer match between Spain and Germany, in Stuttgart, Germany, 05 July 2024. EPA/RONALD WITTEK

Njemačka i Španjolska u Stuttgartu su odigrale prvu utakmicu četvrtfinala Eura, a Španjolska je slavila 2:1 nakon dramatične utakmice i produžetaka i time postala prvi polufinalist.

Dani Olmo zabio je za 1:0 Španjolske, a asistirao je i za 2:1 vodstvo Španjolske i konačnu pobjedu golom Mikela Merina. Za izjednačenje i produžetke za Njemačku zabio je Florian Wirtz u 89. minuti

Veliki ulog umnogome je sputao igrače obje reprezentacije na početku dvoboja, a uz razumljivi grč dodatnu je nervozu unio i iskusni njemački veznjak Toni Kroos s dva prilično nesmotrena prekršaja u prvih pet minuta. Zanimljivo, dugogodišnji veznjak madridskog Reala oba je prekršaja napravio na mladim igračima Barcelone, Pedriju i Yamalu.

Sudac Taylor oprostio je oba ta starta Kroosu te ga nije kaznio žutim kartonom iako je Pedri čak morao biti i zamijenjen zbog ozljede koljena pa je na teren stupio Olmo.