Svjetsko prvenstvo gimnastika: Najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić svjetski doprvak

Osijek, 26.5.2019 - Najbolja hrvatska gimnastièarka Ana Ðerek osvojila je zlatnu medalju na natjecanju Svjetskog kupa koje je u nedjelju završeno u Osijeku, nakon što je briljantno izvela svoju vježbu na tlu, dok je najbolji hrvatski gimnastièar Tin Srbiæ zbog pada završio kao šesti na preèi. foto HINA/ Gimnastièko društvo Osijek - Žito/ Marko Baniæ/ ua

Najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je naslov svjetskog doprvaka na preči posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u njemačkom Stuttgartu.

U finalu je nastupio s ozlijeđenim zglobom zapešća. Zbog ozljede je morao vježbati s nižom početnom ocjenom, ali je vrlo preciznom izvedbom zaradio ukupnu ocjenu 14,666 bodova, što je bilo dovoljno za srebrno odličje.

Prvo mjesto osvojio je Brazilac Arthur Mariano s ocjenom 14,900 bodova, dok je brončano odličje pripalo Rusu Arturu Dalalojanu (14,533), koji je u nedjelju osvojio i srebrnu medalju u preskoku.