Treća uzastopna pobjeda Bilićeva West Hama: Spas u posljednjoj minuti

U londonskom derbiju 29. kola Premier lige u subotu su Tottenham i Arsenal odigrali 2-2, ali najuzbudljivije je bilo na Goodison Parku gdje je Bilićev West Ham svladao Everton sa 3-2 pogotkom Dimitrija Payeta u 90. minuti.

Everton je poveo golom Lukakua u 13. minuti, ali u 34. je ostao sa igračem manje nakon što je crveni karton dobio Kevin Mirallas. No, u 56. minuti Aaron Lennon povečava vodstvo domaćina. Romelu Lukaku je mogao u 69. minuti povećati prednost Evertona na 3-0, ali nije iskoristio penal.

Nakon toga uslijedio je nevjerojatan preokret, koji se je dogodio u posljednjih 12 minuta utakmice, a započeo ga je Michail Antonio pogotkom u 78. minuti. Na 2-2 je poravnao Diafra Sakho u 81., a Payet u 90. minuti donosi treću uzastopnu pobjedu “čekićarima”.

No, Michail Antonio je sigurno zaslužio posebnu premiju, jer je bio strijelac i u prethodna dva kola, u pobjedama protiv Sunderlanda (1-0) i Tottenhama (1-0).

Derbi an White Hart Laneu ponudio je iznimno uzbudljiv dvoboj u kojem je Arsenal poveo, pa ostao s igračem manje, Tottenham preokrenuo, a “topnici” se i s gračem manje spasili poraza.

Aaron Ramsey je udarcem petom u 39. minuti doveo Arsenal u vodstvo, da bi gosti u 55. minuti ostali bez isključenoga Francisa Coquelina. Tottenham je brzo iskoristio brojčanu nadmoć i preokrenuo pogocima Tobya Alderweirelda (60) i Harry Kanea (62), da bi u 76. minuti Alexis Sanchez izjednačio nakon loše intervencije vratara Llorisa.

Leicester je ostao prvi s 57 bodova ima dva boda više od Tottenhama i pet od Arsenala, a večears gostuje kod Watforda.