UEFA Liga nacija: Francuska – Nizozemska 2-1

Nogometaši Francuske pobijedili su Nizozemsku sa 2-1 (1-0) u svom drugom nastupu u UEFA Ligi nacija, a prvom na domaćem terenu, što je bila i prva utakmica izabranika Didiera Deschampsa nakon osvajanja naslova svjetskog prvaka u Rusiji.

Francuzi su poveli pogotkom Kyliana Mbappea, iskoristivši u 14. minuti pogrešku nizozemske obrane. Nizozemci su izveli lijepu akciju za izjednačenje u 67. minuti, a na ubačaj Tetea strijelac je bio Babel. Za konačnih 2-1 u 75. minuti pogodio je Olivier Giroud na asistenciju Mendyja.

Francuska je sa četiri boda iz dvije utakmice vodeća u grupi 1 najkvalitetnijeg razreda Lige nacija. Njemačka ima jedan bod iz sraza s Francuzima, a Nizozemci su na začelju bez bodova.