Badelj i Perišić doveli Hrvatsku do pobjede protiv Islanda 2:1

Hrvatska nogometna reprezentacija natjecanje po skupinama na Svjetskom prvenstvu u Rusiji zaključit će večerašnjim dvobojem protiv Islanda.

Utakmica je počela 20 sati, a izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Dalić najavio je kako neće kalkulirati, ali i da neće riskirati s igračima sa žutim kartonima.

Hrvatska će, kako smo već i pisali, zaigrati u sastavu: L. Kalinić, Pivarić, Ćaleta-Car, Ćorluka, Jedvaj, Badelj, Modrić, Perišić, Kovačić, Pjaca, Kramarić.

S druge strane Island će se Vatrenima suprotstaviti u sljedećem sastavu:

Halldorsson; Saevarsson, Ingason, Sigurdsson, Magnusson; Gunarsson, Hallfredsson; G. Sigurdsson, Gunnarsson, Bjarnasson; Finnbogason

Pratite utakmicu u nastavku:

89′ Perišić šalje loptu u gol i vraća Hrvatsku u vodstvo

88′ Pokušao je i Rakitić iz slobodnog udarca, ali i sad lopta ide iznad gola

85′ Perišić puca iz slobodnog udarca ali iznad gola

84′Saevarsson je napravio prekršaj nad Perišićem i dobio žuti karton

83′ Žuti karton za Tina Jedvaja

76′ Island je izjednačio nakon što je Lovren igrao rukom

74′ Pivarić puca pokraj gola

73′ Bjarnason je promašio veliku priliku

70′ Ozljedio se Pjaca, ulazi Dejan Lovren

67′ Puca Kramarić, ali lopta se odbija i ide pokraj gola

64′ Izlazi Luka Modrić, ulazi Bradarić

64′ Žuti karton za Finnbogasona

59′ Hallfredsson je požutio

56′ Sverrir Ingi Ingason je pogodio gredu nakon kornera

55′ Island uzvraća novom prilikom, no Kalinić sjajno brani

53′ Hrvatska je povela 1:0 golom Milana Badelja

51′ Udarac Badelja ali u gredu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Hallfredsson puca iz velike udaljenosti, srećom iznad gola. Nakon kornera loptu je izbacio Kalinić, ali samo do Bjarnasona koji dobro puca, ali Kalinić još jednom brani. Bilo je gusto u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali Kalinić spašava

42′ Puca Luka Modrić, ali bezuspješno

40′ Prilika za Island, Badelj je imao loptu, napravljen je prekršaj sa strane Islanda, sudac nije vidio i pustio je akciju u kojoj je Finnbogason dobro pucao pokraj gola.

37′ Dobra kombinacija Modrića i Kramarića, lopta ide Perišiću, ali bez uspjeha

35′ Island ide ponovno na hrvatska vrata, ali izbacuje Ćaleta Car

31′ Slobodan udarac za Island, Sigurdsson dobro puca, no Kalinić brani

29′ Sigurdsson je ubacio iz slobodnog udarca, a Ćorluka izbacio

20′ Dva kornera za Hrvatsku zaredom, no Island se brani

18′ Hrvatska ima loptu 71 posto

17′ Marko Pjaca je požutio

11′ Opasni napad Islanda prekida Ćorluka

8′ Pjaca pada na rubu kaznenog prostora, ali sudac ne svira ništa

7′ Gylfi Sigurðsson predvodio je jedan opasan napad Islanda s desne strane, no naša obrana rješava lako

5′ Prvih pet minuta igre bez većih prilika

1′ Utakmica je počela