Van Dijk: Sudac je nakon utakmice otrčao u svlačionicu, to pokazuje stvari

epa11463620 Virgil van Dijk of the Netherlands (C) in action during the UEFA EURO 2024 quarter-finals soccer match between Netherlands and Turkey, in Berlin, Germany, 06 July 2024. EPA/ROBERT GHEMENT

Engleska je pobjedom nad Nizozemskom 2:1 osigurala plasman u finale Eura. Utakmicu je obilježio kazneni udarac za Tri lava u 17. minuti.

Sudac Felix Zwayer pokazao je na bijelu točku nakon “prekršaja” Dumfriesa na Kaneu, pa iako mnogi misle da nije riječ o jedanaesetercu, njemački sudac odlučio je dosuditi najstrožu kaznu. Tim pogotkom Englezi su izjednačili na 1:1, a potom u 91. minuti režirali potpuni preokret pogotkom Watkinsa i veliko slavlje moglo je započeti.

Virgil van Dijk je nakon utakmice sasuo paljbu po Zwayeru:

– Sudac je otrčao u svlačionicu odmah nakon posljednjeg zvižduka. To dosta govori – izjavio je za Uefu.