Site icon narod.hr

Hrvatska porazila Armeniju i izborila plasman na EURO: Budimir junak utakmice

Hrvatska nogometna reprezentacija igrat će na Euru sljedeće godine u Njemačkoj! Vatreni su u odlučujućoj utakmici kvalifikacijske skupine D na Maksimiru svladali Armeniju i izborili nastup na kontinentalnoj smotri 2024. Pobjednički pogodak zabio je Ante Budimir u 43. minuti.

Početni sastavi:

HRVATSKA: Livaković, Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Sosa, Modrić, Brozović, Majer, Kramarić, Ivanušec, Budimir

ARMENIJA: Čančarević, Arutiunian, Mkrtčjan, Calisir, Tiknizjan, Hovhanisjan, Spertsjan, Harutjunjan, Sevikjan, Zelarajan, Ranos

Pratite uživo:

90′ Utakmica je gotova, hrvatska se uspjela plasirati na Europsko prvenstvo

83′ Marco Pašalić bio je blizu toga da zaključi utakmicu, no pogodio je samo vanjski dio mreže

80′ Turska je iz kaznenog udarca izjednačila protiv Walesa na 1:1. S tim rezultatom Hrvatska kao drugoplasirana ide na Euro, Turci ostaju prvi.

75′ Modrić je pretrčao duplo mlađeg Armenca i uputio sjajnu loptu pred Budimiru, Calisir je umalo zabio autogol, reagirao je Čančarević i ponovno obranio.

64′ Gvardiol je potegnuo i daljine, dobro je pucao, ali ide to ravno u Čančarevića koji se nabranio zadnjh nekoliko minuta.

59′ Armenci su izbacili loptu s glave Budimira, odlično mu je ubacio Pašalić s lijeve strane

57′ Dvije sjajne situacije imala je Hrvatska za povećanje vodstva, no Čančarević je sjajno obranio udarce Kramarića i Pašalića.

54′ Spertsjan je uputio nezgodan ubačaj, no Livaković je sigurnom intervencijom uhvatio loptu

52′ Ušla je lopta u mrežu Armenije, ali Budimir je prije toga napravio prekršaj na Čančareviću

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Gotovo je prvo poluvrijeme, Hrvatska vodi 1:0

43′ Vatreni vode pred kraj prvog dijela protiv Armenije. Budimir je zabio za vodstvo

41′ Ivanušec se s lijeve strane izvukao na desnu nogu i gađao, no lopta je otišla dosta daleko od gola Armenije.

30′ Hovanesjan je pobjegao našoj obrani i izašao sam pred Livakovića! Golman vatrenih je sjajno obranio i prebacio loptu iznad grede!

18′ Dobar centaršut Kramarića, Budimir je pucao glavom, no Čančarević je to lako spriječio

11′ Wales je poveo protiv Turske u Cardiffu i sada je ispred Hrvatske na ljestvici

8′ Modrić je kratko izveo korner, lopta je prošla kroz peterac, ali Budimir ju nije uspio skrenuti u mrežu

1′ Utakmica je počela