(VIDEO) Afrički kup nacija: Pobjeda Kameruna za vodstvo na ljestvici

U susretu 2. kola A skupine afričkog Kupa nacija reprezentacija Kameruna je pobijedila Gvineju Bissau 2-1 preuzevši vodstvo na ljestvici.

Gvineja Bisau je povela u 13. minuti golom Piquetija i do 60-te minute je držala prednost. Kamerun je tada izjednačio golom Sebastiena Sianija, a pobjedu Kamerunu donio je Michael Ngadeu-Ngadjui u 79. minuti.

U prvom susretu iz ove skupine Gabon i Burkina Faso su igrali 1-1, pa domaćini prvenstva Gabonci nakon dva kola još nemaju pobjedu.

Burkina Faso je povela u 23. minuti golom Prejucea Nakoulma, a domaćin je u 38. minuti uspio izjednačiti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga. Napadač Borussije Dortmund je sam izborio kazneni udarac, a potom ga sigurno realizirao postigavši svoj drugi gol na prvenstvu.

Na ljestvici vodi Kamerun sa četiri boda, Gabon i Burkina Faso imaju po dva boda, a na začelju je Gvineja Bisau s jednim bodom.