(VIDEO) Arsenal svladao Chelsea 2:0, Kovačiću sat vremena

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na stadionu Emirates pobijedio Chelsea sa 2-0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka.

Pobjedu ‘topnicima’ donijeli su Alexandre Lacazette (14) i Laurent Koscielny (39), a bila je to tek druga pobjeda Arsenala u posljednjih 15 ligaških ogleda protiv Chelsea.

Koscielny je tako postigao barem jedan pogodak u devet sezona u dresu ‘topnika’, a s ukupno 20 golova u Premiershipu postao je najefikasniji Arsenalov branič u povijesti kluba.

Arsenal je izborio pobjedu prije svega fantastičnim nastupom u prvom dijelu. “Topnici” su u prvih 45 minuta mogli zabiti još pokoji pogodak, no gostujući vratar Kepa istaknuo se s nekoliko sjajnih obrana. Gosti su u prvom dijelu imali samo jednu pravu priliku, u 45. minuti Marcos Alondo je nadskočio domaću obranu i pucao glavom, ali je pogodio stativu.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 63. minute

Lider engleskog prvenstva Liverpool teškom mukom je na Anfieldu pobijedio Crystal Palace sa 4-3 upisavši i 19. pobjedu ove sezone.

Gosti su na poluvremenu vodili 1-0, a sredinom drugog djela imali su i 2-2. Tko zna kako bi susret završio da argentinski vratar Julian Speroni nije poklonio ‘Redsi’ treći pogodak.

Crystal Palace je poveo u 34. minuti nakon sjajne kontre koju je na asistenciju Wilfreda Zahe u pogodak pretvorio Andros Townsend. Gosti su obranili prednost do kraja poluvremena, no Liverpoolu je trebalo svega osam minuta u nastavku kako bi okrenuo rezultat. U 46. minuti je izjednačio Mohamed Salah, a na 2-1 je povisio Roberto Firminho u 53. minuti.

James Tomkins je uspio izjednačiti u 65. minuti nakon prekida, no sve dobro što su gosti napravili pokvario je Speroni u 75. minuti poklonivši Salahu gol za novo vodstvo. James Milner je s krila ubacio u kazneni prostor, a Speroni nespretno odbio loptu u vlastiti gol. Salah je samo potvrdio pogodak. U 89. minuti Liverpool je ostao s igračem manje nakon što je isključen Milner, no domaćin je i sa desetoricom zabio za potvrdu pobjede. Pogodak je u trećoj minuti nadoknade zabio Sadio Mane. U posljednjim sekundama susreta Max Meyer je smanjio na 4-3. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio zbog ozljede.

Liverpool je produžio niz bez domaćeg poraza na 32 utakmice, a zadnji ligaški poraz na Anfieldu ‘Redsi’ su doživjeli u travnju 2017. upravo od Crystal Palacea.

Pobjedu i to šestu u nizu, ostvario je Manchester United porazivši Brighton sa 2-1. Paul Pogba (27-11m) i Marcus Rashford (42) zabili su za United, dok je pogodak za gost zabio Pascal Gros (72). Ole Gunnar Solskjaer je tako postao prvi menadžer u povijesti ‘Crvenih vragova’ koji je dobio prvih šest utakmica.

Subotnje kolo ludom utakmicom otvorili su Wolverhampton i Leicester City. U susretu sa sedam golova domaćin je slavio 4-3, a junak utakmice bio je trostruki strijelac Diogo Jota koji je presudni pogodak postigao u trećoj minuti nadoknade. Domaćin je već nakon 12 minuta imao 2-0, Leicester je potom izjednačio, da bi Wolverhampton u 64. minuti poveo sa 3-2. Tri minute prije kraja Leicester je izjednačio i kada se već činilo kako će utakmica završiti 3-3, Jota je zabio za pobjedu. Među strijelce se upisao i Ryan Bennett (12), dok su za goste zabili Demarai Gray (47), Conor Coady (51-ag) i Wes Morgan (87).

Na ljestvici vodi Liverpool sa 60 bodova, Manchester City na drugom mjestu ima sedam bodova manje, ali i utakmicu manje. Treći je Tottenham sa 48 bodova i također utakmicom manje. Chelsea na četvrtom mjestu ima 47 bodova, a zatim slijede Arsenal i Manchester United sa po 44 boda.

REZULTATI
Arsenal – Chelsea 2-0 (Lacazette 14, Koscielny 39)
Wolverhampton – Leicester City 4-3 (Jota 4, 64, 90+3, Bennett 12 / Gray 47, Coady 51-ag, Morgan 87)
Bournemouth – West Ham 2-0 (Wilson 53, King 90+1)
Liverpool – Crystal Palace 4-3 (Salah 46, 75 Firmino 53, Mane 90+3 / Townsend 34, Tomkins 65, Meyer 90+4))
Manchester United – Brighton 2-1 (Pogba 27-11m, Rashford 42 /Gros 72)
Newcastle United – Cardiff City 3-0 (Schar 24, 63, Perez 90+3)
Southampton – Everton 2-1 (Ward-Prowse 50, Digne 64-ag / Sigurdson 90+1)
Watford – Burnley 0-0