(VIDEO) Bordeaux prekinuo pobjedničku seriju PSG-a

Pobjednička serija PSG-a u francuskom prvenstvu napokon je prekinuta. Nakon 14 uzastopnih pobjeda, PSG je na gostovanju kod Bordauxa odigrao 2-2 ispustivši prve bodove ove sezone.

PSG je vodio 1-0 i 2-1 i imao još nekoliko sjajnih prilika, ali Bordeaux je uspio iščupati bod.

Gosti su poveli u 34. minuti golom Neymara, izjednačio je Jimmy Briand u 53. minuti, a PSG je do novog vodstva doveo Kylian Mbappe u 66. minuti. Gosti su potom imali nekoliko prilika kojima su mogli razriješiti pitanje pobjednika, ipak u 84. minuti Danac Andreas Cornelius je izjednačio na 2-2.

Toma Bašić nije nastupio za Bordeaux.

Marseille je na svom travnjaku odigrao tek 0-0 protiv Reimsa propustivši priliku probiti se na treće mjesto. OM je dominirao, ali Reim se uspio obraniti.

Dijon je imao 2-0 i praktički cijeli susret igrača više na gostovanju kod Toulousea, no domaćin je spasiti bod. Toulouse je ostao s igračem manje već u petoj minuti nakon što je isključen vratar Baptiste Reynet skrivivši prekršaj izvan kaznenog prostora. Gosti su poveli golovima Aguerda (24) i Abeida (69), no Toulouse se spasio golovima Gradela (72) i Leye (77).

Strasbourg je na gostovanju pobijedio Rennes sa 4-1. Rennes je poveo u 9. minuti preko Sarra, no gosti su u nastavku susreta zabili četiri gola, a strijelci su bili Thomasson (20), Martin (32-11m 50-11m) i Martinez (77).

Na ljestvici vodi PSG sa 43 boda, Montpellier na drugom mjestu ima 29 bodova, a treći je Lyon sa 28 bodova. Slijede Lille (27), Marseille (26) i St Etienne (26)…

REZULTATI
Bordeaux – PSG 2-2 (Briand 53, Cornelius 84 / Neymar 34, Mbappe 66)
Toulouse – Dijon 2-2 (Gradel 72, Leya 77 / Aguerd 24, Abeid 69)
Marseille – Reims 0-0
Rennes – Strasbourg 1-4 (Sarr 9 / Thomasson 20, Martin 32-11m 50-11m, Martinez 77)