(VIDEO) Burno u Premiershipu: Pobjede Bilićevog West Hama, Lovrenovog Liverpoola, slavio City, Manchester United…

U dvobojima 16. kola Engleske lige pobjede su ubilježili favoriti Chelsea, Liverpool, Manchester City i Tottenham, pa Chelsea i dalje vodi sa šest bodova prednosti ispred pratitelja.

Chelsea je došao i do 10. uzastopne prvenstvene pobjede pobijedivši u gostima kod “fenjeraša” Sunderlanda s 1-0. Pogodak odluke postigao je Cesc Fabregas u 40. minuti.

Liverpool je u gostima nadigrao Middlesborough s 3-0 i ponovno došao na drugo mjesto ljestvice. “Boro” je doživio najteži poraz sezone, a junak pobjede kod momčad Juergena Kloppa bio je Lallana s dva gola. Tottenham je s 3-0 kod kuće nadigrao Hull City, uz dva gola Eriksena.Manchester City ponovno nije briljirao, jedva su kod kuće dobili Watford s 2-0 golovima Zabalete (33) i Silve (86). Manchester United je golom Ibrahimovića tri minute prije kraja pobijedio u gostima Crystal Palace s 2-1.

Do pobjede je konačno došao i West Ham, pa bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić može nakratko odahnuti. “Čekićari” su kod kuće slavili protiv Burnleya s 1-0 pogotkom Noblea u trećoj minuti sudačke nadoknade. Noble je imao sreće jer je to bio kazneni udarac kojeg mu je vratar obranio, no napadač West Hama je bio prvi na odbijenoj lopti.

Na ljestvici vodi Chelsea s 40 bodova ispred Liverpoola i Arsenala koji imaju po 34, Manchester City ima 33, a Tottenham 30 bodova. West Ham je sada 16. s 16 bodova, a iza njih su Middlesbrough (15), Swansea (12), Hull City (12) i Sunderland (11).