(VIDEO) Francuska liga: Pobjeda Marseillea, novi kiks Monaca, igrali Duje Ćaleta-Car i Danijel Subašić

U susretu 31. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Nimes sa 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za Ligu prvaka, dok je Monaco kod kuće odigrao 0-0 protiv Reimsa i opasno se ‘kocka’ sa svojim prvoligaškim statusom.

Marseille je pobjedom protiv Nimesa prekinuo niz od tri kola bez pobjede.

OM se dugo mučio, a onda u razmaku od 60-tak sekundi zabio dva gola. Valere Germain je u 72. minuti zabio glavom nakon kornera za 1-0, a samo minutu kasnije Luiz Gustavo je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio za 2-0. Goste je u život vratio Teji Savanier pogotkom iz kaznenog udarca u 82. minuti, ali više od toga nije išlo.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car igrao je cijeli susret za OM a u 24. minuti je zaradio žuti karton.

Monaco nije uspio slomiti obranu Reimsa i rezultatom 0-0 nastavio je seriju loših rezultata ugrozivši svoj prvoligaški status. Momčad iz Kneževine je u zadnjih šest kola upisala samo jednu pobjedu i trenutačno se nalazi tek jednu poziciju iznad zone ispadanja. Srećom, Monaco još uvijek ima sedam bodova više od opasne zone. Danijel Subašić je branio za domaćine.

U ljepotici kola Strasbourg i Guingam su odigrali 3-3. Gosti su imali 1-0 i 2-1, ali su na koncu spašavali i bod koji im malo znači u borbi za prvoligaški spas.

Golove za domaći sastav zabili su Ludovic Ajorque (39, 73) i Sanjin Prcić (69), dok su strijelci za ‘fenjeraša Le Championnata’ bili Marcus Thuram (37), Lucas Deaux (63) i Jeremy Sorbon (86).

Na ljestvici vodi PSG sa 81 bodom, Lille je drugi sa 20 bodova manje, a treći je Lyon sa 56 bodova. Marseille se probio na četvrto mjesto sa 51 bodom.

REZULTATI
Marseille – Nimes 2-1 (Germain 72, Luiz Gustavo 73 / Savanier 82-11m)
Caen – Angers 0-1 (Reine-Adelaide 61)
Monaco – Reims 0-0
Strasbourg – Guingamp 3-3 (Ajorque 39, 73, Prcić 79 / Thuram 37, Deaux 63, Sorbon 86)