(VIDEO) Hrvati na vrhu Premier lige: Nova pobjeda Chelseaja, solidna igra Matea Kovačića

I nogometaši Chelseaja uspjeli su zadržati maksimalan učinak nakon trećeg kola Premier lige nakon što su u nedjelju u gostima dobili Newcastle sa 2-1, a junak susreta bio je lijevi branič Marcos Alonso. Chelsea ima 9 bodova, kao i vodeći Liverpool te trećeplasirani Watford.

Alonso je izborio penal iz kojeg je Eden Hazard u 76. minuti zabio za vodstvo Chelseaja. Newcastle je uspio poravnati golom Joselua u 83. minuti. No, Chelsea ipak dolazi do pobjede u 87. minuti, kada je udarac Marcosa Alonsa u svoju mrežu skrenuo DeAndre Yedlin.

Hrvatski veznjak Mateo Kovačić, koji je došao na jednogodišnju posudbu iz Real Madrida, bio je u početnoj postavi Chelseaja i igrao je do 79. minute pruživši solidnu partiju.

Fulham je kod kuće dobio Burnley sa 4-2 , a prethodno je Watford na svom terenu svladao Crystal Palace sa 2-1. To je prvi puta u klupskoj povijesti da je Watford u elitnom razredu engleskog nogometa upisao tri pobjede u prve tri prvenstvene utakmice.
Strijelci za Watford bili su Roberto Pereyra (53) i José Holebas (71), a utješni pogodak za Crystal Palace zabio je Wilfried Zaha (78).

Dan ranije nogometaši Liverpoola su također zadržali stopostotni učinak zahvaljujući minimalnoj 1-0 domaćoj pobjedi protiv Brighton and Hove Albiona. Strijelac jedinog gola bio je Mohamed Salah u 23. minuti. Novak u ligi Wolverhampton iznenadio je prvaka Manchester City odigravši na svom Molineuxu 1-1, a Arsenal je ostvario prvu pobjedu pod vodstvom novog menadžera Unaija Emeryja svladavši na svom stadionu West Ham sa 3-1.

U derbiju kola u ponedjeljak će igrati Manchester United i Tottenham.