(VIDEO) Kovačev Eintracht svladao Borussiju Dortmund i skočio na 3. mjesto

U 12. kolu Bundeslige Eintracht, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u subotu je na domaćem terenu svladao Borussiju Dortmund sa 2-1 te se je probio na treće mjesto sa 24 boda, koliko ima i drugoplasirani Bayern, koji večeras dočekuje Bayer Leverkusen.

Eintracht je poveo golom Husztija u 46. minuti, a izjednačenje Borussiji donio je Pierre-Emerick Aubameyang u 77., što mu je 13. gol ove sezone. No, samo dvije minute kasnije Haris Seferović je zabio za pobjedu Eintrachta, na čijoj je klupi za pričuve ostao hrvatski napadač Ante Rebić.

U derbiju začelja Hamburger i Werder Bremen su remizirali, bilo je 2-2, a Alen Halilović ponovno nije bio u sastavu HSV-a.

Kramarićev Hoffenheim je u gostima odigrao 1-1 protiv Borussije Moenchengladbach, te je, uz Leipzig, i dalje neporažen u Bundesligi. Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret je za Hoffenheim, te je u dva navrata zaprijetio protivnicima, ali su njegovi udarci u 63. i 80. minuti bili neprecizni.

Hrvatski napadač Josip Brekalo opet nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je protiv Ingolstadta odigrao 1-1.

Dan ranije nogometaši Leipziga su u gostima slavili kod Freiburga s 4-1, te su ostali na čelu ljestvice.