Pittsburgh Penguins su sinoćnjom pobjedom od 3-2 nad Washington Capitalsima poveli sa 3-1 u seriji na četiri pobjede u polufinalu doigravanja Istočne konferencije, a Anaheim Ducks su izjednačili na 2-2 nakon što su sa 4-3 u produžetku slavili protiv Edmonton Oilersa u polufinalu doigravanja Zapada.
FINAL (OT): @AnaheimDucks (4) – @EdmontonOilers (3)@Discover Recap: https://t.co/fslPoqzgUw
Series tied 2-2#ANAvsEDM #StanleyCup pic.twitter.com/kxTxSeN6Nw— NHL (@NHL) May 4, 2017
I dok je Pittsburgh ostao bez kapetana Sydneya Crosbjya koji je u prošloj utakmici zaradio potres mozga, Penguinse je predvodio vratar Marc-Andre Fleury koji je upisao čak 36 obrana. Penguinsi mogu završiti seriju ako pobijede u petoj utakmici u subotu u Washingtonu.
Golove za pobjednike zabili su Patric Hornqvist, Jake Guentzel i Justin Schultz. Strijelci za Washington bili su Jevgenij Kuznjecov i Nate Schmidt.
Pobjedu u produžetku za Duckse donio je Jakob Solfverberg koji je zabio gol 45 sekundi nakon početka produžetka. Ryan Getzlaf je bio dvostruki strijelac za pobjednike a Richard Rakell je postigao jedan pogodak.
Milan Lucic, Connor McDavid i Drake Caggiula su postigli pogotke za Oilerse.
Peta utakmica je na rasporedu u petak i igra se u Anaheimu.
Rezultati polufinala doigravanja NHL-a:
ISTOČNA KONFERENCIJA
2. krug:
Pittsburgh Penguins – Washington Capitals 3-2
(Pittsburgh vodi 3-1 u seriji na četiri pobjede)
ZAPADNA KONFERENCIJA
2.krug:
Edmonton Oilers – Anaheim Ducks 3-4 (produžetak)
(momčadi su izjednačene na 2-2 u seriji)
Izvor: Hina/mh
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.