(VIDEO) Nova pobjeda Napolija, Strinić i Rog nisu nastupili

Vodeći dvojac talijanskog nogometnog prvenstva Juventus i Napoli ostvario je pobjede u prvim susretima 6. kola Serie A.

Juve je na gostovanju pobijedio Palermo 1-0, dok je Napoli na svom travnjaku slavio protiv Chieva 2-0.

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, nije briljirao protiv Palerma, a pobjednika je odlučio autogol Edoardoa Goldanige u 49. minuti.

Juventusov strateg Massimilliano Allegri od prve minute u sastav je postavio Gonzala Higuaina i našeg Marija Mandžukića, a obojica napadača su odigrala svih 90 minuta. Hrvatski reprezentativac je imao dvije lijepe prilike u 66. i 70. minuti, no oba puta je sjajno reagirao Josip Posavec, bivši vratar zaprešičkog Intera. Mandžukić je u 77. minuti napokon postigao pogodak, međutim poništen je zbog zaleđa.

Drugi hrvatski reprezentativac u redovima torinskog sastava Marko Pjaca nije nastupio, baš kao niti najbolji igrač Paulo Dybala.

Za Palermo je odlično branio Posavec, a do 68. minute igrao je Mato Jajalo. Juventus dolazi u Zagreb u ponedjeljak, a utakmica protiv Dinama na rasporedu je u utorak, 27. rujna.

Napoli je slavio protiv Chieva 2-0 i tako opravdao ulogu favorita. Golove su postigli Manolo Gabbiadini u 24. i Marek Hamšik u 39. minuti. Ivan Strinić i Marko Rog nisu nastupili za domaći sastav.

Na ljestvici vodi Juventus sa 15 bodova, dok Napoli na drugom mjestu ima bod manje. Slijede Roma, Inter i Chievo sa po 10 bodova, no Inter i Roma imaju po utakmicu manje.

Palermo – Juventus 0-1 (Goldaniga 49-ag)
Napoli – Chievo 2-0 (Gabbiadini 24, Hamšik 39)

1. Juventus 6 5 0 1 12-4 15
2. Napoli 6 4 2 0 14-5 14
3. AS Roma 5 3 1 1 13-5 10
4. Inter 5 3 1 1 7-5 10
5. Chievo 6 3 1 2 7-6 10
6. AC Milan 5 3 0 2 8-7 9