(VIDEO) Priključak samom vrhu: Manchester City teže od očekivanja pobijedio Newcasatle

U susretu 4. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je teže nego što se očekivalo pobijedio Newcasatle United 2-1.

City je poveo u osmoj minuti golom Raheema Sterlinga, no u 30. minuti je izjednačio Deandre Yedlin.

U drugom dijelu domaćin je stigao do pobjede sjajnim golom Kylea Walkera u 52. minuti s više od 25 metara.

U ranije odigranim susretima Chelsea i Liverpool su upisali i četvrte pobjede pa i dalje imaju maksimalan učinak. Chelsea je na svom travnjaku pobijedio Bournemouth 2-0, dok je Liverpool na gostovanju slavio protiv Leicester Cityja sa 2-1.

Londonski ‘Bluesi’ su se dugo mučili protiv Bournemoutha i tek su u samoj završnici slomili gostujući bunker. Golove za pobjedu Chelsea postigli su Pedro (72) i Eden Hazard (85). Hrvatski reprezentativac Mateo Kovač igrao je za domaćine do 79. minute.

Tri boda je osvojio i Liverpool koji je na gostovanju pobijedio Leicester City 2-1. Gosti su u prvom poluvremenu poveli 2-0 golovima Manea (10) i Roberta Firmina (45), dok je Leicester City u nastavku smanjio u 63. minuti golom Racida Ghezzala nakon velike pogreške vratara ‘Redsa’ Alissona.

Brazilac je u kutu kaznenog prostora nepotrebno pokušao proći Iheanacha, no Nigerijac mu je ‘ukrao’ loptu i vratio je Ghezzalu koji zabija u prazan gol za 1-2. Srećom, po goste rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao. Dejan Lovren je i dalje izvan stroja i nije nastupio.

Na ljestvici vodi Liverpool i Chelsea s maksimalnih 12 bodova, dok je City na trećem mjestu sa 10 bodova. Na začelju je West Ham bez bodova.

Chelsea – Bournemouth 2-0 (Pedro 72, Hazard 85)
Leicester City – Liverpool 1-2 (R. Ghezzal 63 / Mané 10, Roberto Firmino 45
Brighton & Hove Albion – Fulham 2-2 (Murray 67, Murray 84-11m / Schurrle 43, Mitrović 62)
Crystal Palace – Southampton 0-2 (Ings 47, Hojbjerg 90+2)
Everton – Huddersfield Town 1-1 (Calvert-Lewin 36 / Billing 34)
West Ham – Wolverhampton 0-1 (Traore 90+3)
Manchester C. – Newcastle United 2-1 (Sterling 8, Walker 52 / Yedlin 30)