(VIDEO) Probili se na 4. mjesto Serie A: Roma uvjerljivo slavila na gostovanju kod Chieva

Nogometaši Rome ostvarili su desetu ovosezonsku pobjedu u talijanskoj Serie A, nakon što su u petak na gostovanju kod Chieva slavili sa 3-0 (2-0) i tako se probili na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Stephan El Shaarawy je u 9. minuti doveo Romu u vodstvo, a kapetan Edin Džeko je devet minuta poslije izveo minijaturu za drugi pogodak gostiju. Potvrdu Rome potvrdio je Aleksandar Kolarov u 51. minuti na asistenciju Džeke.

Sa 38 bodova Roma se izjednačila s Laziom i privremeno zasjela na četvrto mjesto. Chievo je prikovan za dno sa devet bodova. Na vrhu je Juventus sa 60 bodova. Devet bodova manje ima drugoplasirani Napoli, a čak 20 bodova zaostatka ima Inter koji je treći.