(VIDEO) Prvi double-double Darija Šarića u još jednom porazu Sixersa

Dario Šarić je sinoć upisao svoj prvi double-double u NBA sa 14 pogodaka i 12 skokova u još jednom porazu svojih Philadelphia 76ersa od kojih su nakon produžetka sa 122-115 bolji bili Indiana Pacers.

Šarić je igrao 33.36 minuta i zabio 14 koševa uz 12 skokova te četiri asistencije. Najučinkovitiji njegov suigrač bio je Robert Covington sa 23 koša, a Hollis Thompson je dodao 19 koševa. Indianu je predvodio Jeff Teague koji je zabio 30 koševa uz devet asistencija, dok je Paul Goerge zabio 28 koševa uz osam skokova i tri asistencije.

Pacersi su su gubili pet razlike 1:23 minuta do kraja i tada je Teague zabio pet koševa na koje Sixers nisu odgovorili, ali je onda Gerald Henderson pogodio tricu s krila i opet doveo Sixerse u vodstvo od 109-107 6.3 sekundi do kraja.

Nakon toga je Teague dobacio loptu Georgeu koji je pogodio za izjednačenje i za produžetak.

Sinoć su u NBA igrali i ostali hrvatski košarkaši i pobjedu su jedino ostvarili Phoenix Suns Dragana Bendera, dok su Brooklyn Nets izgubili od New Yorki Knicksa, a Orlando Magic od Minnesota Timberwolvesa.

Brooklyn Nets su sinoć izgubili od New York Knicksa sa 96-110, a Bojan Bogdanović je odigrao 28.48 minuta u u tom je razdoblju zabio šest koševa uz dva skoka i dvije asistencije. Puno bolju večer je imao Amerikanac s hrvatskom putovniciom Justin Hamilton koji je zajedno s Brookom Lopezom bio najbolji strijelac Netsa sa 21 pogotkom.

Brooklyn je u prvom poluvremenu zabio 55 koševa, da bi u drugom bio ograničen na 41 koš.

Knicksi, koje su predvodili Carmelo Anthony sa 22 pogotka i Kristaps Porzingis sa 21, nadigrali su Netse sa 60-41 u zadnje dvije četvrtine.

Nets su se dobro držali do poluvremena, ali se stvari preokneule u zadnjih pet minuta treće četvrtine kada je Anthony napravio seriju 14-3 i preokrenuo vodstvo Netsa od 67-58 u prednost Knicksa od 72-70.

Orlando Magic su doživjeli još jedan poraz, sinoć su ih sa 123-107 pobijedili Minnesota Timberwolves u utakmici u kojoj Magic ni jendom nije vodio.

Mario Hezonja je odigrao 14:28 minuta i imao je solidan učinak od 11 pogodaka i jednog skoka. Damjan Rudež je igrao 3:12 minuta ali bez učinka.

Već na kraju prve četvrtine Orlando je zaostajao 22 koša za Minnesotom (39-17), a taj je zaostatak narastao na 30 koševa na kraju prvog poluvremena.

Najbolji strijelac Magica bio je Nikola Vučević koji je ubacio 24 koša, dok je kod Minnesote Zach Lavine zabio 37 koševa od čega je bilo sedam trica. Andrew Wiggins je dodao 29 koša, a Karl-Anthony Towns 20 za Minnesotu.

Phoenix Suns su sa 107-100 pobijedili Detroit Pistonse, a Dragan Bender je 8:07 minuta, koliko je proveo na terenu, ostao bez učinka.

Do pobjede su Phoenix odveli Eric Bledsoe koji je zabio 21 koš, a Jared Dudley je dodao 19. Kod Detroita najbolji je bio Kentavious Caldwell Pope sa 27 pogodaka.

Phoenix Suns – Detroit Pistons 107-100
(Dragan Bender je igrao 8:07, bez učinka)
New York Knicks – Brooklyn Nets 110-96
(Bojan Bogdanović je igrao 28:48, 6 koševa, dva skoka, dvije asistencije)
Charlotte Hornets – Utah Jazz 104-98
Indiana Pacers – Philadelphia 76ers 122-115 (produžetak)
(Dario Šarić je igrao 33:36 minuta, 14 koševa, 12 skokova, četiri asistencije)
Atlanta Hawks – Chicago Bulls 115-107
Oklahoma City Thunder – Toronto Raptors 102-112
San Antonio Spurs – Houston Rockets 99-101
Golden State Warriors – Dallas Mavericks 116-95
Los Angeles Clippers – Portland Trail Blazers 111-80
Orlando Magic – Minnesota Timberwolves 107-123
(Mario Hezonja je igrao 14:28 minuta, 11 koševa, 1 skok; Damjan Rudež je igrao 3.12 minuta, bez učinka)

4. Denver 3 4 .429 2 1/2
5. Minnesota 2 5 .286 3 1/2