(VIDEO) Prvi gol Bašića za Bordeaux

Hrvatski veznjak, 22-godišnji Toma Bašić bio je strijelac za Bordeaux u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Toulousea u susretu 25. kola francuskog nogometnog prvenstva.

Bašić je doveo svoju momčad u vodstvo od 1-0 već u 2. minuti susreta kada je odlično pratio akciju i glavom u padu s pet metara pogodio mrežu suparnika nakon ubačaja Kamana. Bio je to prvi Bašićev pogodak u francuskoj ligi, a igrao je do 90. minute.

Za goste je u nastavku izjednačio Cahuzac (70), ali pobjedu domaćima osigurao je veteran Briand (82).

Bordeaux je sada 13. sa 31 bodom, četiri više od 15. Toulousea.

Drugoplasirani Lille odigrao je samo 0-0 na svom terenu s Montpellierom pa sada ima 50 bodova, devet manje uz tri utakmice više od prvog Paris SG-a, a četiri više od trećeg Lyona.