(VIDEO) Remi Intera u sjajnom derbiju na gostovanju kod Fiorentine, Ivan Perišić zabio, igrali Brozović i Pjaca

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac u 3-3 (2-1) remiju Intera na gostovanju kod Fiorentine u susretu 25. kola talijanskog prvenstva.

Perišić je u 52. minuti iskoristio 11-erac kojim je povisio prednost svoje momčadi na 3-1. Bio je to tek četvrti pogodak Perišića u Serie A ove sezone.

Inače, Fiorentina je povela nakon samo 17 sekundi igre kada je De Vrij skrenuo loptu u vlastitu mrežu pod pritiskom Simeonea nakon što je Chiesa uputio prizeman centaršut, no Inter je vrlo brzo vratio u igru preko Vecina koji je poravnao u 6. minuti da bi Politano u 40. minuti pogodio za prednost gostiju prije odlaska na odmor. nakon Perišićeva gola s bijele točke domaći su do kraja susreta uspjeli doći do boda sjajnim golom Muriela iz slobodnog udarca u 74. minuti i iz 11-erca kojega je u 11. minuti sudačke nadoknade iskoristio Veretout.

Perišić i Marcelo Brozović odigrali su po svih 90 minuta za Inter, dok je Marko Pjaca u igru za Fiorentinu ušao u 58. minuti.

Treći Inter sada ima 47 bodova, devet manje od drugog Napolija, a dva više od četvrtog Milana, dok je Fiorentina deveta sa 36 bodova.

Ranije u nedjelju na gostovanjima je bio uspješan i vodeći dvojac u Serie A, Juventus je slavio u Bologni sa 1-0 (0-0), dok je Napoli bio uspješan u Parmi sa 4-0 (2-0).

Drugoplasirani sastav talijanskog nogometnog prvenstva Napoli u susretu je 25. kola Serie A kao gost uvjerljivo svladao Parmu sa 4-0 (2-0). Juventus je do tri boda u Bologni stigao pogotkom Dybale (67), a Mario Mandžukić je za Juve odigrao cijeli susret kao kapetan. Strijelci za Napoli bili su Zielinski (18), Milik (36, 73) i Ounas (82).

Takvim raspletom Juventus je ostao na 13 bodova ispred Napolija, sada ima 69 bodova, a njegov prvi pratitelj 56.

U susretu između Sassuola i SPAL-a nije bilo pobjednika, susret je završio 1-1. Peluso je doveo domaćine u vodstvo u 43. minuti, a izjednačio je Petagna u 68. minuti iz jedanaesterca. Domaćin je od sudačke nadoknade bio s igračem manje nakon što je isključen Alfred Duncan. Lorenco Šimić nije nastupio za SPAL. Chievo i Genoa su odigrali bez golova, a Adrian Šemper nije nastupio za domaći sastav.

Sampdoria je pobijedila Cagliari sa 1-0, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je Quagliarella koji je u 66. minuti bio precizan izvođač kaznenog udarca. Darijo Srna je ušao u 73. minuti, a Filip Bradarić ostao je na klupi za pričuve Cagliarija.

REZULTATI 25. KOLA,
Petak:
Milan – Empoli 3-0 (Piatek 49, Kessie 51, Castillejo 67)
Subota:
Frosinone – Roma 2-3 (Ciano 5, Pinamonti 80 / Džeko 30, 90+5, Pellegrini 32)
Torino – Atalanta 2-0 (Izzo 42, Falque 46)
Nedjelja:
Sampdoria – Cagliari 1-0 (Quagliarella 66-11m)
Bologna – Juventus 0-1 (Dybala 67)
Chievo – Genoa 0-0
Sassuolo – SPAL 1-1 (Peluso 43 / Petagna 68-11m)
Parma – Napoli 0-4 (Zielinski 18, Milik 36, 73, Ounas 82)
Fiorentina – Inter 3-3 (De Vrij 1-ag, Muriel 74, Veretout 90+11-11m / Vecino 6, Politano 40, Perišić 52-11m)