(VIDEO) Rutinska pobjeda Manchester Uniteda na Old Traffordu

U 32. kolu Premier lige u subotu su Manchester United i Liverpool upisali pobjede, te su zadržali drugo, odnosno treće mjesto na ljestvici.

Nogometaši Liverpoola svladali su kao gosti Crystal Palace sa 2-1. Domaća momčad je do vodstva stigla u 13. minuti, kad je srpski nogometaš Luka Milivojević realizirao kazneni udarac kojeg je skrivio Liverpoolov vratar Karius. Gosti su u 49. minuti uhvatili zaostatak pogotkom Manea na asistenciju Milnera. Pogodak vrijedan tri boda za Liverpool je u 84. minuti postigao Egipćanin Mohamed Salah, koji je ove sezone u Premier ligi upisao 29 golova i 9 asistencija. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren u igru je ušao u 70. minuti kao zamjena za Lallanu.

Manchester United je na Old Traffordu dobio Swansea sa 2-0, a strijelci su bili Romelu Lukaku (5) i Alexis Sánchez (20).

West Hamovi navijači su uoči domaće utakmice sa Southamptonom organizirali protestni marš protiv klupske uprave. Bio je to važan susret za oba kluba kad je u pitanju borba za opstanak. “Čekičari” su u prethodnih sedam kola osvojili samo pet bodova, ali u subotu su odigrali jednu od boljih utakmica ove sezone i sve su riješili u prvom poluvremenu. João Mário u 13. minuti zabija za 1-0, a pobjedu je sa dva pogotka potvrdio Marko Arnautović (17, 45+4). West Ham je sada na 14. mjestu, pet bodova iznad zone ispadanja, dok je Southampton ostao na 18. poziciji, odnosno u zoni koja vodi u drugu ligu.

Večeras Everton dočekuje vodeći Manchester City.