Site icon narod.hr

(VIDEO) Sjajna večer Hrvata u Serie A: Golovi Ivana Perišića, Marcela Brozovića i Andrije Balića

Nogometaši Crotonea sjajnom su završnicom sezone uspjeli osigurati ostanak u prvoj talijanskoj ligi, oni su 3-1 (2-1) pobjedom na domaćem terenu protiv Lazija stigli do 17. pozicije na ljestvici, a za takav rasplet na ruku im je išao i 1-2 (0-0) poraz Empolija na gostovanju kod Palerma, pa se na putu u Serie B ranije otpisanim Pescari i Palermu pridružio Empoli.

Crotone je u prvih 29 kola osvojio samo 14 bodova, ali je u posljednjih devet osvojio čak 20 i na kraju sezonu okončao sa 34 boda, dva više od Empolija koji je posrnuo u drugoj polovici sezone.

Momčad s Kalabrije povela je protiv Lazija sa 2-0 golovima Nalinija (14) i Falcinellia (22), na 2-1 smanjio je Immobile (26-11m), ali Lazio je u završnici prvog poluvremena ostao bez isključenog Bastosa (43), a domaći su to iskoristili i drugim golom Nalinija (60) stigli do nedostižnih 3-1.

Od tog se trenutka u Crotoneu osluškivalo što se događa u Palermu gdje Empoli nikako nije uspijevao povesti protiv otpisanog domaćina. Štoviše, Palermo je preko Nestorovskog (76) i Brune Henriquea (84) stigao do vodstva od 2-0 da bi Krunić (87) samo ublažio poraz Empolija.

U rezultatski nevažnoj utakmici u Milanu Inter je svladao Udinese sa 5-2 (3-0), a tri pogotka postigli su hrvatski igrači. Ivan Perišić i Marcelo Brozović bili su strijelci za Inter, dok je Andrija Balić postigao svoj prvijenac u Serie A. Osim gola za 2-0 u 18. minuti, Perišić je i asistirao Brozoviću za 3-0 u 36., te Ederu za 4-0 u 54. nakon čega je izašao iz igre u 56. Balić je smanjio na 4-1 lijepim golom sa 20-ak metara u 76. minuti. Brozović i Balić odigrali su po svih 90 minuta za svoje momčadi, dok Stipe Perica nije konkurirao za nastup u momčadi Udinesea.

Inter je prvenstvo završio na sedmom mjestu sa 62 boda, dok je Udinese 13. sa 45 bodova.

Svih 90 minuta za Pescaru, koja je odigrala 2-2 na gostovanju kod Fiorentine odigrao je Robert Murić, dok su Milan Badelj, Nikola Kalinić i Hrvoje Milić ostali na klupi “viola”. Fiorentina je sa 60 bodova zauzela osmo mjesto, dok je Pescara sa 18 posljednja.

Ranije u nedjelju u raspletu borbe za drugo mjesto i izravni plasman natjecanje po skupinama Lige prvaka sljedeće sezone Roma je 3-2 (1-1) pobjedom protiv Genoe uspjela nadvisiti Napoli kojemu 4-2 (2-0) pobjeda na gostovanju kod Sampdorije nije bila dovoljna. ve do 90. minute dvoboja rezultat je bio 2-2, a s obzirom da je istodobno Napoli kao gost svladao Sampdoriju sa 4-2, Napoli je bio drugoplasirana momčad, ali tada je Džeko u kaznenom prostoru gostiju uspio glavom spustiti loptu, a na nju je natrčao Diego Perotti i pogodio za veliko slavlje Rominih navijača. Druga Roma je tako prvenstvo okončala sa 87 bodova, jednim više od trećeg Napolija koji će morati igrati u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Šesti uzastopni naslov prvaka je sa 91 bodom još ranije osigurao Juventus. Utakmica Roma – Genoa ujedno je bila i posljednja u karijeri legendarnog kapetana Rome Francesca Tottija (40), koji je na travnjak stupio u 54. minuti. Inače, Genoa je povela već u 2. minuti preko 16-godišnjeg Pellegrija, na 1-1 u 10. je poravnao Džeko, a taj je rezultat stajao sve do 76. minute. Tada je De Rossi uspio dovesti Romu u vodstvo, no ono je trajalo samo tri minute prije no što je Lazović u 79. još jednom šokirao Olimpijski stadion. Ipak, da Tottijev oproštaj završi slavljem pobrinuo se Perotti.

U Đenovi Napoli je do, pokazat će se, nebitne pobjede stigao golovima Mertensa (36), Insignea (42), Hamšika (49) i Callejona (65), dok su za domaće pogodili Quagliarella (50) i Alvarez (90). Marko Rog igrao je za Napoli od 67. minute, dok je Ivan Strinić ostao na klupi čitavu utakmicu, kao i Lorenco Šimić i Ante Budimir kod Sampdorije.

Cagliari je na svom terenu svladao Milan sa 2-1 pogotkom Pisacanea u trećoj minuti sudačke nadoknade. Prvi gol za domaće postigao je Joao Pedro (17), a izjednačio je Lapadula (72-11m). Mario Pašalić ostao je na klupi Milana koji će prvenstvo završiti na šestom mjestu sa 63 boda, dok je Cagliari 11. sa 47 bodova.

REZULTATI 38. KOLA:
Cagliari – Milan 2-1 (Joao Pedro 17, Pisacane 90+3 / Lapadula 72-11m)
Roma – Genoa 3-2 (Džeko 10, De Rossi 74, Perotti 90 / Pellegri 3, Lazović 79)
Sampdoria – Napoli 2-4 (Quagliarella 50, Alvarez 90 / Mertens 36, Insigne 42, Hamšik 49, Callejon 65)
Crotone – Lazio 3-1 (Nalini 14, 60, Falcinelli 22 / Immobile 26-11m)
Fiorentina – Pescara 2-2 (Saponara 66, Vecino 85 / Caprari 15, Bahebeck 65)
Inter – Udinese 5-3 (Eder 5, 54, Perišić 18, Brozović 36, Angella 78-ag / Balić 76, Zapata 90+2)
Palermo – Empoli 2-1 (Nestorovski 76, Bruno Henrique 84 / Krunić 87)
Torino – Sassuolo 5-3 (Boye 6, Baselli 22, De Silvestri 45+1, Iago Falque 57, Belotti 79 / Defrel 14, 40, 81-11m)