(VIDEO) Tottenham ‘razbio’ Liverpool, katastrofalna igra Dejana Lovrena, Klopp ga izbacio već nakon pola sata

U derbiju 9. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na Wembleyu pobijedio Liverpool 4-1, uz očajnu igru Dejana Lovrena kojeg je Jurgen Klopp izvadio iz igre već nakon pola sata.

Hrvatski reprezentativac je bio sukrivac za prvi pogodak Tottenhama u četvrtoj minuti, te izravni krivac za drugi pogodak domaćina u 12. minuti. Nakon što je Liverpool smanjio, Klopp je reagirao i umjesto Lovrena uveo ofenzivnijeg igrača u nadi da će doći do izjednačenja, međutim gosti su u nastavku susreta primili još dva gola.

Tottenham je fantastično otvorio utakmicu i nakon 12 minuta je vodio 2-0. Golijadu je otvorio sjajni Harry Kane već u četvrtoj minuti. Kieran Trippier je odličnom loptom prebacio Dejana Lovrena, a Kane je između Simona Mignoleta i Joela Matipa sjajno reagirao za 1-0. Nismo dugo trebali čekati na novi pogodak i već u 12. minuti bilo je 2-0 nakon katastrofalne reakcije hrvatskog braniča.

Vratar domaćeg sastava Hugo Lloris je rukom bacio loptu u kontru, a Lovren je gotovo na centru promašio loptu nakon čega je Kane jurnuo po krilu, ubacio u kazneni prostor gdje je Son Heung-Min poentirao za 2-0. Son je tri minute kasnije mogao i do drugog gola, no njegov udarac je završio u vratnici.

Liverpool se vratio u život iz ničega. Jordan Henderson je uputio dugačku loptu prema Mohamedu Salahu koji je iz kosa pucao i od vratnice zabio za smanjenje rezultata. Nakon što je Liverpool smanjio, Klopp je reagirao i umjesto Lovrena uveo ofenzivnijeg igrača u nadi da će doći do izjednačenja, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Delle Alli je zabio za 3-1. Potop ‘Redsa’ nastavio se u 56. minuti novim golom Kanea.

U 66. minuti je Liverpool mogao smanjiti, no Lloris je Coutinhov udarac odbio u vratnicu. Zanimljivo, Tottenham je trebao čak 90 udarca kako bi zabio prva tri gola na stadionu Wembley, ali i svega osam udaraca za nova tri pogotka.

Sjajnu utakmicu vidjeli su i gledatelji na Goodison Parku gdje je Arsenal pobijedio Everton 5-2.

Everton je poveo u 12. minuti golom Waynea Rooneyja, no u nastavku susreta primio je čak pet golova. Arsenal je do kraja poluvremena uspio izjednačiti pogotkom Nacha Monreala, a u 53. minuti je Mesut Ozil doveo ‘Topnike’ u vodstvo. Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 74. minuti kada je Alexandre Lacazette lijepo zabio za 3-1. Kada je Everton u 68. minuti ostao bez isključenog Idrissa Gueyea bilo je jasno kako će ‘Toffeesi’ teško do bodova. Do kraja susreta gosti su zabili još dva gola, a strijelci su bili Aaron Ramsey (90) i Alexis Sanchez (90+5), dok je pogodak za Everton zabio Oumar Niasse (90+3). Hrvatski nogometaš Nikola Vlašić odigrao je cijeli susret za Everton koji je već pet pobjeda u svim natjecanjima bez pobjede.

Arsenal je ovom pobjedom skočio na peto mjesto sa 16 bodova koliko ima i Chelsea na četvrtoj poziciji.

Na vodeće tri pozicije su Manchester City sa 25 bodova, te Manchester United i Tottenham sa po 20 bodova. Liverpool je tek deveti sa 13 bodova, a Everton ima osam bodova i nalazi se na 18. mjestu koje vodi u niži rang natjecanja što će dodatno otežati poziciju menadžera Ronalda Koemana.

REZULTATI
Tottenham – Liverpool 4-1 (Kane 4, 56, Son 12, Alli 45+3 / Salah 23)
Everton – Arsenal 2-5 (Rooney 12, Niasse 90+3 / Monreal 40, Ozil 53, Lacazette 74, Ramsey 90, Sanchez 90+5)

U subotu:
Southampton – WBA 1-0 (Boufal 85)
Manchester City – Burnley 3-0 (Aguero 30-11m, Otamendi 73, Sane 75)
Stoke City – Bournemouth 1-2 (Diouf 62 / Surman 16, Stanislas 18-11m)
Huddersfield Town – Manchester United 2-1 (Mooy 28, Depoitre 33 / Rashford 78)
Newcastle United – Crystal Palace 1-0 (Merino 86)
Swansea City – Leicester City 1-2 (Mawson 56 / Fernandez 25-ag, Okazaki 49)
Chelsea – Watford 4-2 (Pedro 11, Batshuayi 71,90+5, Azpilicueta 87 / Doucoure 45+3, Pereyra 49)