(VIDEO) Tottenham s dva igrača manje izgubio kod Bournemoutha

Trećeplasirani Tottenham izgubio je kod Bournemoutha sa 0-1, a kraj utakmice dočekao je sa dva igrača manje. Prvo je u 43. minuti isključen Korejac Son Heung-Min zbog nesportskog ponašanja, a potom i Juan Foyth, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. No, nakon samo tri minute, u 48. minuti, Foyth je dobio crveni karton zbog grubog prekršaja.

Pobjednički gol za Bournemouth zabio je Nathan Aké u sudačkoj nadoknadi (90+1), i to nakon kornera. Ovim porazom Tottenham je ugrozio plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone, ima dva boda više od Chelsea, četiri od Arsenala i pet od Manchester Uniteda. A u nedjelju Chelsea dočekuje Watford, Manchester United gostuje kod već otpisanog Huddersfielda, a Arsenal igra protiv Brightona.

Southampton još mora brinuti za opstanak, a tome je pridonio i poraz kod West Hama od 0-3. Dva pogotka zabio je Marko Arnautović (16, 69), a jedan Ryan Fredericks (72).

Večeras se sastaju Cardiff – Crystal Palace, te Newcastle – Liverpool.