(VIDEO) Uzbudljivo na Mestalli: Valencija u derbiju srušila Real, asistencija Luke Modrića

U susretu 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencija je na Mestalli pobijedila Real Madrid sa 2-1 produživši niz bez poraza na čak 17 utakmica.

“Šišmiši” su poveli u 35. minuti preko Goncala Guedesa, a korak bliže pobjedi stigli su u 83. minuti kada je Ezequiel Garay zabio za 2-0 nakon ubačaja iz kornera.

Do kraja utakmice Real je uspio tek ublažiti poraz golom Karima Benzeme u trećoj minuti nadoknade na asistenciju Luke Modrića.

Valencija se ovom pobjedom približila Getafeu na četvrtom mjestu, posljednjem koje osigurava kvalifikacije za Ligu prvaka, na samo bod zaostatka.

Posljednji poraz Valencija je doživjela upravo od Getafea (0-1) u španjolskom Kupu 22. siječnja. Nakon toga nanizala je 17 utakmica bez poraza, pri čemu 10 pobjeda i sedam neodlučenih ishoda.

U borbi za Ligu prvaka i dalje se nalazi i Athletic Bilbao koji je u dramatičnom dvoboju pobijedio Levenate sa 3-2, a pobjednički pogodak za baskijski sastav zabio je Munain iz kaznenog udarca u trećoj minuti nadoknade.

U derbiju začelja Huesca i Celta su remizirali 3-3. Celta je vodila 2-0, Huesca je potom okrenula rezultat u svoju korist s tri gola, da bi gosti u 81. minuti zabili za 3-3.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 70 bodova, Atletico Madrid na drugom mjestu ima 62 boda, a treći je Real Madrida sa 57 bodova. Getafe na četvrtoj poziciji ima 47 bodova, a zatim slijede Valencija (46), Alaves (44), Sevilla (43)…

Athletic Bilbao – Levante 3-2 (Yuri 5, Fernández 27-ag, Muniain 90+3-11m / Martí 51-11m, Cabaco 89)
Eibar – Rayo Vallecano 2-1 (Charles 64, Pedro León 73 / Pozo 40)
Huesca – Celta 3-3 (Gallego 63, Ávila 71, Pulido 73 / Méndez 14, Aspas 57, Boudebouz 81)
Valencia – Real madrid 2-1 (Guedes 35, Garay 83 / Benzema 90+3)

U utorak:
Atletico Madrid – Girona 2-0 (Godín 76, Griezmann 90+4)
Espanyol – Getafe 1-1 (Iglesias 56 / Angel 72)
Villarreal – Barcelona 4-4 (Chukwueze 23, Toko Ekambi 50, Iborra 62, Bacca 80 / Coutinho 12, Malcom 16, Messi 90, Suarez 90+3)