Visoka pobjeda Španjolske protiv Slovačke

epa09295951 Pedri of Spain in action against Jakub Hromada (L) of Slovakia during the UEFA EURO 2020 group E preliminary round soccer match between Slovakia and Spain in Seville, Spain, 23 June 2021. EPA/David Ramos / POOL (RESTRICTIONS: For editorial news reporting purposes only. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.)

Španjolska nogometna reprezentacija svladala je Slovačku 5:0 u trećem kolu skupine E i bit će protiv Hrvatske u osmini finala Eura.

Do vodstva je Španjolska stigla a u 30. minuti, kad je vratar Martin Dubravka nespretnom reakcijom “smečirao” loptu u vlastitu mrežu, nakon što je Sarabia pogodio gredu. Slovački vratar je do tog trenutka bio najbolji igrač utakmice, a u 12. minuti je obranio kazneni udarac Alvaru Morati.

Španjolska je do drugog pogotka stigla u trećoj minuti sučevog dodatka u prvom dijelu, a svoj prvi pogodak za Furiju postigao je stoper Aymeric Laporte.

Sarabia je povećao prednost domaćih na 3-0 u 56. minuti, a u 67. minuti je asistirao Ferranu Torresu za 4-0. Peti pogodak posljedica je još jednog autogola Slovaka, kad je Juraj Kucka poslao loptu u mrežu nakon udarca Paua Torresa.