Sjajan rezultat ostvario je 28-godišnji hrvatski Davis Cup reprezentativac Franko Škugor koji se u petak prvi put u karijeri uspio kvalificirati za nastup u glavnom ždrijebu turnira u Wimbledonu pobijedivši Austrijanca Geralda Melzera s 4-6, 6-1, 6-4, 6-4.
Bit će to ujedno i Škugorova premijera na Grand Slam turnirima na kojima, sve do nastupa u ovogodišnjim wimbledonskim kvalifikacijama, nikada nije dospio dalje od drugog kvalifikacijskog kola.
Škugor se pridružio Marinu Čiliću, Ivi Karlović, Borni Ćoriću i Ivanu Dodigu koji su u petak saznali svoje suparnike. Čilić će igrati protiv Amerikanca Briana Bakera, Dodig protiv Čeha Tomaša Berdycha, a Karlović i Ćorić će međusobno odmjeriti snage. Šibenčanin će suparnika u prvom kolu glavnog turnira doznati po završetku svih kvalifikacijskih mečeva.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: fah
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.