Nedjelja, 30 ožujka, 2025
10.5 C
Zagreb
Pratite nas:

WTA Stuttgart: Hrvatska tenisačica Vekić preko Kasatkine na Osaku

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA – 25.) plasirala se u četvetrfinale WTA Premier turnira u Stuttgartu, gdje je u dvoboju 2. kola svladala Ruskinju Dariju Kasatkinu (WTA – 22.) sa 6-1, 7-5 nakon 79 minuta igre.

U njihovom prvom dvoboju Vekić je projurila prvim setom oduzevši triput servis Kasatkinoj. U prvoj dionici meča 22-godišnja Osječanka napravila je samo četiri neforsirane pogreške i iskoristila sve promašaje svoje suparnice.

U drugom setu je Vekić počela više griješiti pa je Kasatkina dobila priliku za povratak u meč. Ruskinja je dvaput imala prednost ‘breaka’ (2-1, 3-2), ali je oba puta Vekić odmah u sljedećem gemu vraćala izgubljeno. Kad je trebala odservirati za odluku u ‘tie-breaku’ drugog seta Kasatkina je ponovno počela promašivati, a na meč-loptu je napravila dvostruku pogrešku i tako poslala hrvatsku tenisačicu u treće četvrtfinale na Premier turnirima u ovoj godini. Donna Vekić je u Brisbaneu došla do polufinala, a u St. Peterburgu do finala.

Na putu prema polufinalu u Stuttgartu našu najbolju tenisačicu čeka prva igračica svijeta Japanka Naomi Osaka koja je sa 6-4, 6-3 svladala Tajvanku Su-Wei Hsieh i time se zadržala na svjetskom tronu bez obzira na daljnje događaje i rezultate u Stuttgartu.

Vekić je protiv Osake igrala jednom i izgubila prije tri godine u 1. kolu Australian Opena.

Dvoboj Vekić – Osaka na rasporedu je u petak.

WTA Stuttgart – 2. kolo

Naomi Osaka (Jap/1) – Su-Wei Hsieh (Tjv) 6-4, 6-3

DONNA VEKIĆ (HRV) – Daria Kasatkina (Rus) 6-1, 7-5

Anastasija Sevastova (Lat/7) – Laura Siegemund (Njem) 6-4, 6-3

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/hina

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci