Marijini obroci prehranjuju više od 1,5 milijuna djece diljem svijeta!

Foto: Marijini obroci

Marijini obroci, globalna humanitarna organizacija koja hrani gladnu djecu na mjestu obrazovanja, danas su objavili da sada prehranjuju nevjerojatnih 1.504.471 djece svaki dan u 2358 škola u 18 zemalja diljem svijeta.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zahvaljujući nevjerojatnoj velikodušnosti podupiratelja iz Hrvatske i cijelog svijeta, broj gladne djece koja primaju Marijine obroke u školi narastao je za više od 5% (dodatnih 79.458 djece) od siječnja 2019.

Marijini obroci rade s lokalnim volonterima u nekima od najsiromašnijih zajednica na svijetu. Obećanje hranjivog obroka potiče djecu, koja bi u suprotnom bila prisiljena raditi, prositi ili hranu tražiti po otpadu, da dođu u školu i steknu obrazovanje koje im može poslužiti kao izlaz iz siromaštva.

Osnivač ove humanitarne organizacije, Magnus MacFarlane-Barrow, rekao je: “Iako nam brojke nikada nisu bile najbitnija stvar, ovo je još jedna predivna prekretnica koja nam daje priliku da slavimo i zahvalimo svakoj pojedinačnoj osobi koja sudjeluje u ovoj misiji – od onih koji doniraju do volontera koji kuhaju i poslužuju hranu gladnoj djeci u svojim zajednicama. Svatko od njih ima nezamjenjivu ulogu u ovoj misiji – misiji koja je tek započela s obzirom na to koliko je djece u svijetu još uvijek gladno i ne ide u školu. “

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Radi se o jednostavnoj ideji koja djeluje. Istraživanja pokazuju da u školama u kojima djeca primaju Marijine obroke broj upisanih se povećava, prisutnost na nastavi također, stopa djece koja se ispisuju iz škole opada, a djeca su sretnija, zdravija i imaju bolji uspjeh na nastavi.

Razmjer ovog rasta je zapanjujuć. Marijini obroci započeli su hraneći svega 200 djece u Malaviju 2002. godine. Danas je broj djece koju hranimo samo u toj zemlji dosegao 1.028.817. Još je nevjerojatnije da je prosječan iznos potreban da bi jedno dijete primalo Marijine obroke tijekom cijele školske godine samo 120 kuna.

Prosječan trošak prehrane jednog djeteta Marijinim obrocima kroz cijelu školsku godinu iznosi 120 kuna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Za više informacija posjetite Marijine obroke.

O Marijinim obrocima

• Marijini obroci jednostavna su ideja koja djeluje. Organizacija osigurava jedan obrok dnevno na mjestu obrazovanja kako bi privukla kronično siromašnu djecu u učionice, gdje dobivaju obrazovanje koje će im u budućnosti biti izlaz iz siromaštva.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

• Marijini obroci hrane više od 1.5 milijuna gladne djece svakog školskog dana na četiri kontinenta, u zemljama poput Malavija, Liberije, Kenije, Sirije, Zambije, Haitija, Ugande, Južnog Sudana, Tajlanda i Indije.

• Prosječan trošak prehrane jednog djeteta Marijinim obrocima kroz cijelu školsku godinu iznosi 120 kuna.

• Istraživanja u Malaviju pokazuju da se u školama gdje se poslužuju Marijini obroci glad smanjuje, broj upisane djece raste, djeca redovitije pohađaju nastavu, broj ispisanih se smanjuje kao i izostanci, koncentracija na nastavi je poboljšana, rezultati su bolji, roditelji su manje zabrinuti, a djeca su sretnija.

• Kampanja Marijinih obroka započela je 2002. godine kad je Magnus McFarlane-Barrow posjetio Malavi u vrijeme velike gladi i tamo upoznao majku koja je umirala od AIDS-a. Kad je Magnus upitao njenog najstarijeg sina Edwarda koje su njegove ambicije u životu, on je jednostavno odgovorio: “Želio bih imati dovoljno hrane za jesti i jednog dana ići u školu.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

• Marijini obroci obvezuju se potrošiti najmanje 93% od svake donacije izravno za humanitarne aktivnosti. To je moguće zato što većinu posla u organizaciji obavlja vojska predanih volontera – uključujući njih više od 80.000 samo u Malaviju.

• Marijini obroci Hrvatska od 2009. godine do danas zahvaljujući podupirateljima iz Hrvatske imaju otvorenih 15 školskih kuhinja u Liberiji, Malaviju, Beninu i Ekvadoru, gdje svakodnevni obrok prima oko 11.500 gladne djece.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.