Skandal u Tanzaniji s testovima na Covid-19: Je li u pitanje slučajna greška ili utjecaj Kine na Svjetsku zdravstvenu organizaciju?

Foto: fah

Tanzanijski predsjednik John Magufuli  smijenio je direktora analitičkog laboratorija nakon što se nekoliko testova na Covid-19 vratilo kao pozitivno. Ništa ne bi bilo čudno da su to bili uzorci uzeti na bolesnima ili suspektnim ljudima, no predsjednik je naložio da se u laboratorij pošalju uzorci uzeti na kozi, prepelici i voću pawpaw (slično papaji).  Ti uzorci su poslani u laboratorij označeni kao ljudski uzorci, piše Breitbart.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

No, testovi na kozi i voću su se vratili pozitivni na Covid-19.

Kako je došlo do ovakve reakcije predsjednika Tanzanije?

Tanzanijski predsjednik Mogfuli izrazio je sumnju da donirani testovi, većinom iz Kine,  pokazuju puno lažno pozitivnih rezultata i rekao je da ne prihvaća da su sve donacije koje stižu u Tanzaniju dobre za tanzanijski narod. Afrički CDC (Centar za kontrolu bolesti) tvrdi da su testovi bili validirani i pouzdani te da su distribuirani i u druge afričke države.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

No, predsjednik Mogfuli je naložio uzimanje testova koji nisu ljudski nakon što je posumnjao u rezultate koji su izlazili iz jednog laboratorija. Afrički CDC (Centrar za kontrolu bolesti) izjavio je da se radi o donaciji iz Kine, koja je došla kroz zakladu Jack Ma. Na čelu te zaklade je osobno Jack Ma, koji je vlasnik globalne platforme za trgovinu putem interneta pod imenom Alibaba,  koja je samo dio velike i utjecajne kineske grupacije Alibava Group.

Naravno, Jack Ma je ugledni član Komunističke partije Kine, čiji je član postao u vrijeme studiranja davno prije pada komunizma i Željeznog zida u Europi. Kao mlad čovjek nije ni pomišljao pridružiti se brojnim studentskim i građanskim pokretima borbe protiv komunističkog totalitarizma, od kojih je najpoznatiji Tian Amen iz 1989. koji je bio ugušen u krvi. Na tim prosvjedima je, prema podacima Crvenog Križa, sudjelovalo gotovo milijun ljudi, a komunisti su ubili 2000 do 3000 slobodoljubivih Kineza.

Jack Ma, koji je tada imao 25 godina, je za to vrijeme gradio uglednu karijeru u Komunističkoj partiji Kine, a danas je ovaj komunist jedan od vodećih tajkuna u Kini, pa i globalno u svijetu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Koju ulogu u skrivanju istine o koronavirusu ima KP Kine?

Matshidiso Moeti, predsjednik Svjetske zdravstvene organizacije za Afriku, izrazio je uvjerenje da testovi koji su donirani kroz Jack Ma zakladu nisu inficirani korona virusom.

Tanzanijski slučaj bi prošao vjerojatno ispod radara da se nije radilo o predsjedniku države i da druge države nisu odbile vrlo loše i sumnjive kineske donacije koje su uključivale maske ili testove na Covid-19. To se događalo u Španjolskoj, Nizozemskoj, Turskoj i drugim državama o čemu je pisao BBC i ugledni australski ABC.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema španjolskim izvorima čak 30% testova iz Kine nije pokazivalo točne rezultate, o čemu je pisao Euractiv.

Jesu li to slučajne greške, nekvalitetni testovi ili neka igra u koju je uključena i Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) pokazat će vrijeme.

WHO je, prema izvješću njemačke tajne službe, jedno vrijeme zadržavala informacije iz Kine o transhumanom prijenosu virusa Covid-19, te nije pravovremeno proglasila pandemiju. Moguće je da su stotine tisuća zaraženih te deseci tisuća umrlih kao posljedica toga, te velikog utjecaja Kine na WHO.

(VIDEO) Je li SZO štitila komunističku Kinu i tako doprinijela širenju koronavirusa?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.