Trump oštro napao lobiste u Pentagonu koji žele ‘beskonačne ratove’: ‘Američka mladost ne treba ginuti u suludim ratovima’

Foto: Fah

Jučer je šef ureda Bijele Kuće dodatno pojasnio da se oni koji trebaju jasno raspoznaju u Trumpovim izjavama i da predsjednik Trump ne želi slati američku mladost da gine za sumnjive ciljeve u suludim ratovima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na konferenciji za tisak Bijele kuće predsjednik SAD-a Donald Trump je rekao da neki „ljudi u Pentagonu” imaju zajednički interes s trgovcima oružjem koji žele da se vode “beskonačni ratovi“, piše ABC News.

Meadows je rekao novinarima Bijele kuće u utorak da je razgovarao s načelnikom Glavnog stožera Markom Milleyem, ministrom obrane Markom Esperom i drugim najvišim dužnosnicima, tvrdeći da znaju da Trumpovi komentari u ponedjeljak nisu usmjereni na njih. “Ti komentari nisu usmjereni na njih osobno onoliko koliko na ono što se događa i što svi znamo u Washingtonu DC. Ovaj predsjednik dosljedan je u jednom: ako ćemo svoje sinove i kćeri slati u inozemstvo da se bore u naše ime, on neće dopustiti da neki lobisti ovdje u Washingtonu DC, samo zato što žele novi obrambeni ugovor, sugeriraju da trebaju ostati u inozemstvu minutu duže nego što bi trebali “, rekao je Meadows.

Trump je dodao je, kako SAD pod njegovim vodstvom „izlaze iz beskonačnih ratova“. Pritom je kritizirao Demokratsku stranku i  protukandidata Joe Bidena, kazavši, kako je on kao bivši potpredsjednik SAD-a u vrijeme vladavine Baracka Obame, slao „američku mladež boriti se u tim suludim, beskonačnim ratovima“.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nobelovac Obama – prije ratoborac nego mirotvorac

Podsjetimo se da je u vrijeme predsjednika Obame, dobitnika Nobelovu nagradu za mir, SAD sudjelovao u brojnim ratovima i sukobima. Svojedobno su bili potaknuti i apeli da se Obami Nobelova nagrada za mir oduzme, zbog američkih vojnih angažmana u svijetu.

Barack Obama – zašto je njegova Nobelova nagrada za mir kontroverzna?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bivši predsjednik Obama je smanjio broj američkih vojnika koji su bili prisutni u Afganistanu i Iraku, ali je značajno proširio ratove i specijalne operacije širom svijeta. Tako  u 2016. američke operativne službe bile su prisutne u 70% zemalja svijeta (138 država), što je 130% više od Busheve administracije.

Osvrnuvši se na ostavštinu predsjednika Obame, predsjednik Vijeća za međunarodne odnose (CFR) Micah Zenko dao je podatke o zračnim napadima uz zapanjujuća otkrića: samo u 2016. godini Obamina administracija bacila je najmanje 26,171 bombe ili projektila. Iako je većina tih zračnih napada bila u Siriji i Iraku, američke bombe padale su na ljude i u Afganistanu, Libiji, Jemenu, Somaliji i Pakistanu.

Predsjednik Trump smatra da američki mladići ne trebaju ići ginuti po svijetu zbog interesa nekih skupina ili čak trgovaca oružjem i sličnih lobista.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.