Grmoja: Promjene Zakona o HRT-u idu na štetu uključenih u destabilizaciju Hrvatske

Foto: fah

Raspravom o Mostovu prijedlogu dopune Zakona o Hrvatskoj radioteleviziji (HRT) u kojoj su sudjelovali samo zastupnici Mosta, Sabor je u utorak završio s radom, pri čemu je Nikola Grmoja, predstavljajući konačni zakonski prijedlog, ustvrdio da će promjenama biti oštećeni oni koji su uključeni u plan destabiliziranja Hrvatske.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Most predlaže dopune zakona o HRT-u prema kojima bi javna radiotelevizija, umjesto posredstvom odvjetničkih ureda, sama provodila postupak prisilne naplate HRT pristojbe.

“Oni koji će biti oštećeni ovim prijedlogom zakona direktno su uključeni u plan destabiliziranja Hrvatske, micanje Mosta iz Vlade kako bi se zataškao kriminal u Agrokoru”, ustvrdio je Grmoja.

“Ovim prijedlogom će Hanza Media i Hanžeković ostati bez milijuna kuna koje je do sada uzimao ‘preko leđa’ hrvatskih građana koji su morali ovrhe plaćati odvjetnicima i javnim bilježnicima”, dodao je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Godišnje se, tvrdi, radi naplate HRT pristojbe pokrene 110.000 ovrha, a na ime troškova odvjetnika i javnih bilježnika opterete građani s 35 milijuna kuna. “Vrijeme je da se borimo za građane, a ne da putem određenih medijskih carstava glancamo lik i djelo u režiji Hanza medije”, naglasio je Grmoja.

Njegov stranački kolega Miro Bulj zamjerio je HRT-u što više novca troši na strane sapunice nego na domaću produkciju te istaknuo da bi kao javni servis trebao promicati hrvatsku tradiciju i kulturu.

Sabor sjednicu nastavlja u srijedu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.