Viteška igra koja se tradicionalno održava stoljećima, Sinjska alka, održava se 301. put, u sjećanje na pobjedu, kako legenda kaže, 700 sinjskih vitezova nad stoput brojnijim osmanskim osvajačima.
Tino Radanović je pobjednik 301. Sinjske alke. Pobjednik je skupio sedam punata. U prvoj trci dva, u drugoj je pogodio sridu za tri punata i u posljednoj trci dva punata.
U Sinj su stigli mnogi visoki državni dužnosnici – predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović, predsjednik Vlade Tihomir Orešković i predsjednik Hrvatskoga sabora Željko Reiner. Predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović u Sinju je dočekana cvijećem, nakon čega se zaputila u Crkvu Gospe Sinjske.
U Alkarskim dvorima upriličeno je svečano primanje kojem su, osim predsjednice, nazočili Reiner i Orešković, ministri u Vladi s tehničkim mandatom te predsjednik HDZ-a Andrej Plenković, predsjednik Mosta Božo Petrov, član Predsjedništva SDP-a i predsjednik splitsko-dalmatinskog SDP-a Arsen Bauk, gradonačelnici Zagreba i Splita Milan Bandić i Ivo Baldasar, načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga RH general-pukovnik Mirko Šundov, zapovjednik Hrvatske ratne mornarice (HRM) Predrag Stipanović.
Obraćajući se nazočnima, predsjednik Viteškog alkarskog društva (VAD) Stipe Jukić istaknuo je kako Sinjska alka ulazi u četvrto stoljeće postojanja kao spomen na slavnu bitku protiv turskih osvajača 1715. godine. Održavajući se iz godine u godinu, Alka preslikava život naroda cetinskog kraja i kao takva nije ostala samo viteški turnir, nego je postala zgusnuta povijest naših radosti i stradanja, rekao je Jukić.
Sinjska alka je izrasla iz herojstva naših pradjedova kao “pobjeda pravde nad nepravdom, dobra nad zlom”, rekao je. “Na ovim povijesnim uzbirkanim prostorima tu poruku Alke hrvatski narod u dolini pitome Cetine često je morao i praktično dokazivati, a u nedavnoj prošlosti i u Domovinskom ratu, istaknuo je Jukić. Prema njegovim riječima, simbolika Alke i poruka koju ona odašilje utjecale su na stvaranje kolektivnog identiteta stanovnika cetinskog kraja te pridonijela stvaranju pozitivnog domoljubnog naboja.
Sinjska je alka 1979. proglašena pokretnim spomenikom kulture najviše kategorije, a 2010. upisana je na Unescov popis nematerijalne svjetske baštine u Europi.