Na svršetku opće audijencije prije dva dana, Sveti je Otac pozdravio muža i jednu kćer Asije Bibi, pakistanske kršćanke osuđene na smrt zbog blasfemije. Oni su sa svojim odvjetnikom, zahvaljujući financijskoj potpori organizacije CitizenGo, prekjučer iz Pakistana stigli u Rim, u nadi da će potaknuti Italiju i čitavu Europu da se zauzmu za oslobađanje Asije, piše Radio Vatikan, a prenosi bitno.net.
“Moja je žena već šest godina u zatvoru, a nevina je; stanje je grozno, od Italije i čitave Europe tražimo pomoć”, tihim ali odlučnim glasom rekao je Ashiq Masih govoreći o patnji Asije Bibi, te svoje obitelji kao i čitave kršćanske zajednice, ispaćene nasiljem. U Rim je stigao sa svojim odvjetnikom i petnaestogodišnjom kćeri Eisham, u nadi da će potaknuti Italiju i čitavu Europu da se zauzmu za oslobađanje Asije.
“Molimo se i molite da nam Bog pomogne”, potaknuo je Asijin muž, ističući ženinu čvrstu vjeru i dobro zdravlje. “Ona je čvrsta u vjeri, a umno je i psihički u redu. Ufa se u Boga i u molitvu”, kazao je Ashiq Masih a prenosi Radio Vatikan.
Na svršetku audijencije Ashiq i njegova kći Eisham primili su blagoslov od pape Franje koji je izrazio suosjećanje s teškom situacijom u kojoj se nalazi njihova majka i supruga: “Molim za Asiju, molim i za vas i za sve progonjene kršćane”, poručio je Papa.
Pritisak na Pakistansku vladu
O mogućem oslobađanju Asije Bibi za Radio Vatikan govorio je njezin odvjetnik Joseph Nadeem.
“Očekujemo međunarodni pritisak, također i od Europe, na Pakistansku vladu, jer postoji mogućnost da Vrhovni sud oslobodi Asiju Bibi. To je pretposljednja prilika da joj se spasi život; nakon toga ostaje jedino pomilovanje Pakistanskoga predsjednika”, rekao je odvjetnik.
“To je pretposljednja prilika da joj se spasi život; nakon toga ostaje jedino pomilovanje Pakistanskoga predsjednika. Ako vlade međunarodne zajednice, također i Talijanska, izvrše pritisak na Pakistansku vladu tražeći oslobađanje Asije Bibi, Predsjednik bi ju mogao pomilovati. Vrhovnom smo sudu podnijeli dvije molbe za brzo rješenje slučaja. Molbe su odbijene s obrazloženjem da trebamo čekati povoljniji trenutak, a to bi moglo biti za jednu, dvije, tri, čak i četiri godine”, ustvrdio je odvjetnik.
Kongres o progonu kršćana u svijetu
Od 17. do 19. travnja ove godine, u skladu s krilaticom “Svi smo mi Nazarećani”, progonjeni kršćani iz cijelog svijeta okupljaju se u Madridu. Aktivnosti Kongresa bit će usmjerene na život kršćana u zemljama kao što su Sirija, Irak, Nigerija, Egipat i Pakistan te na postupke terorističkih skupina poput Islamske Države, Boko Harama, Al-Kaide ili talibanskih organizacija.
A kongres o progonu kršćana, čija ceremonija otvaranja počinje danas u podne, možete pratiti putem vido linka ovdje.
Tekst se nastavlja ispod oglasa