Na službenoj stranici Marka Perkovića Thompsona objavljen je kratak stih iz pjesme “Neka ni’ko ne dira u moj mali dio svemira“. Po svemu sudeći, to je kratka i sasvim dovoljna poruka svim medijima i političarima koji su s ogorčenjem i bijesom komentirali emitiranje povijesnog koncerta na Hipodromu u četvrtak na javnoj televiziji – HRT-u.
> Thompsonov koncert s Hipodroma dostupan na YouTubeu, uskoro stiže i CD izdanje
“..Eh, što im se povampire lica
Kad se vije naša šahovnica
Sveta zastava…”, kratko je objavio admin stranice na Facebooku.
Niz (ekstremno) lijevih medija, političkih komentatora i političara kritizirali su emitiranje povijesnog koncerta na Hipodromu od 5. srpnja 2025. godine. Umjesto spominjanja imena, donosimo stihove pjesme koju je Thompson citirao.
Također, jučer je i proslavljen Dan hrvatske zastave.
Istok, zapad, svatko brani svoje,
A ja ne smijem ono što je moje oduvijek.
Jedini moj svijet.
I samo zato, za njih sam fašista,
A nikad nisam htio tuđe ništa, samo nju,
Zemlju slobodnu.
Mirno živim ponosan na svome,
Makar nije uvijek sve po mome.
Napadaju ta sluganska pera
K’o da oni branili su sela, miševi
Iz rupa izišli.
Eh, što im se povampire lica,
Kad se vije naša šahovnica.
Sveta zastava.
Mirno živim ponosan na svome
Makar nije uvijek sve po mome.
Nek’ se čuje, nek’ se zna,
Nek’ vijori zastava.
Neka ni’ko ne dira
U moj mali dio svemira.
U eteru lažu, obmanjuju ljude,
Tako lako pravednima sude, jesam kriv
Zato što sam živ.
Domoljublje prozvali fašizam,
Tako brane njihov komunizam.
Prozirna demagogija.
Mirno živim ponosan na svome,
Makar nije uvijek sve po mome.
Nek’ se čuje, nek’ se zna,
Nek’ vijori zastava.
Neka ni’ko ne dira
U moj mali dio svemira.
