Nedjelja, 5 srpnja, 2026
25.5 C
Zagreb
Pratite nas:

Bratušek o aferi Virant: Budu li optužbe točne, slijedi ostavka

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Slovenska premijerka Alenka Bratušek kazala je u utorak, komentirajući aferu privilegiranog kupovanja jeftinih avionskih karata ministra unutarnjih poslova Gregora Viranta, da će, pokažu li se optužbe točnim, ostavka biti jedino rješenje.

“Treba utvrditi prave činjenice. Ako su optužbe istinite, onda će Virant, koji je poznat kao borac protiv korupcije, znati što mora učiniti”, rekla je Bratušek, komentirajući na pitanja novinara slučaj Virant zbog kojega oporba traži ministrovu ostavku.

Dodala je da nije točno upoznata sa stanjem stvari, osim iz medija, pri čemu je ocijenila da Virantova ostavka ne bi bila isključena ako njegov slučaj ponovno u razmatranje uzme antikorupcijska komisija i procijeni da se radi o korupciji.

Virant se našao u postupku pred antikorupcijskom komisijom jer je više godina po privilegiranim cijenama za sebe i članove svoje obitelji kupovao jeftine avionske karte tvrtke Adria Airways koja je u državnom vlasništvu. Iako ga je nedavno oslobodila odgovornosti za taj slučaj, antikorupcijska komisija u ponedjeljak je objavila da će se možda opet pozabaviti istim slučajem nakon novih otkrića, odnosno činjenica koje komisiji prije nisu bile poznate.

Ljubljanski “Dnevnik” objavio je u ponedjeljak prepisku Viranta i nekadašnjeg komercijalnog direktora Adrie Airways, ministrova školskog kolege, iz koje se vidi da je Virant, pozivajući se na prijateljstvo s njim, molio za karte po nižim cijenama, zbog čega je u nekoliko godina platio 7000 eura manje nego što bi platio da ih je kupovao redovnim kanalima kao običan građanin.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: hina
Photo: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci